Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Terror w Solihull, mężczyzna wyciągnął broń i groził ludziom pod sklepem Morrisons

Policja wszczęła śledztwo po tym, jak uzbrojony mężczyzna wyciągnął pistolet i wycelował w kupujących.

Wcześniej próbował obrabować trzy sklepy, zażądał pieniędzy od F.Hinds Jewellers, Robert Dyas, a także od supermarketu Morrisons.


Gdy podejrzany został wypędzony z supermarketu przez ochronę, „zatrzymał się, wyciągnął broń i celował nią w ludzi znajdujących się pod sklepem”.

Do zdarzenia doszło przed sklepem Morrisons mieszczącym się przy George Road, w sobotę, 5 marca, około 16:45.

Na miejsce natychmiast przybyła uzbrojona policja.

Jak opisywała jedna z kobiet, która była akurat pod sklepem, została zamrożona ze strachu, bo stała około 3 metry od szaleńca wymachującego bronią i patrzyła w lufę pistoletu.


Według informacji, jakie podała policja napastnikowi udało się zabrać niewielką ilość gotówki z kasy w Robert Dyas.

West Midlands Police poinformowała, że ​​nie dokonano jeszcze żadnych aresztowań, a funkcjonariusze przeglądają nagrania z monitoringu w ramach śledztwa.

Każdy, kto ma jakieś informacje, został wezwany do jak najszybszego skontaktowania się z Policją.

W oficjalnym oświadczeniu rzecznik policji powiedział „W sobotę po południu (5 marca) zostaliśmy wezwani do centrum miasta Solihull po tym, jak złodziej sklepowy próbował szybko obrabować trzy sklepy”.

„Podejrzany, uzbrojony w coś, co wyglądało na pistolet, zażądał pieniędzy od F. Hinds Jewellers, Morrisons i Roberta Dyasa. Udało mu się zabrać niewielką ilość gotówki z kasy u Roberta Dyasa. Z pozostałych dwóch sklepów nie zabrał nic. Wszystkie incydenty miały miejsce między 16:30 a 17:00”.


„Uzbrojeni funkcjonariusze zostali natychmiast wysłani na miejsce zdarzenia, ale nie dokonano żadnych aresztowań. Przyglądamy się dziś nagraniom CCTV w ramach trwającego dochodzenia”.

„Jeśli tam byłeś lub masz jakiekolwiek inne informacje, które mogą nam pomóc, wyślij nam wiadomość za pośrednictwem czatu na naszej stronie internetowej www.west-midlands.police.uk lub zadzwoń do nas pod numer 101”.

„Jeśli chcesz zachować anonimowość, zadzwoń do Crimestoppers pod numer 0800 555 111. Numer przestępstwa 20 / 274931 / 22”.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Brytyjczyk, który zgłosił się do legionu cudzoziemców, nie został przyjęty. Postanowił jednak pomagać Ukraińcom jako cywil
 Czytaj następny artykuł:
Dowódca sił zbrojnych w UK: Rosyjscy wojskowi mają niskie morale, porzucają pojazdy i koczują w pobliskich lasach