Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ryanair, Wizz Air, Jet2, TUI: Wszystkie ograniczenia w podróżach do Wielkiej Brytanii, mają zostać niedługo zniesione

Według brytyjskich mediów wszystkie pozostałe ograniczenia w podróżach wprowadzone z powodu Covid-19, mają zostać zniesione w ciągu kilku dni.

Zgodnie z nowymi planami omawianymi przez rząd, podróżni wjeżdżający do Wielkiej Brytanii nie będą już mieli żadnych ograniczeń już w przyszłym tygodniu.


Jak podaje „I News” decyzja o zniesieniu wszystkich ograniczeń w podróżach, w tym formularza lokalizacji pasażerów, może zostać podjęta w ciągu kilku dni.

Obecnie nieszczepieni podróżni przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii muszą się izolować, dopóki nie otrzymają negatywnego wyniku testu antygenowego wykonanego w ciągu pierwszych dwóch dni od przybycia.

Natomiast wszyscy podróżujący, niezależnie od statusu szczepień, muszą wypełnić formularz lokalizacji pasażerów co najmniej 48 godzin przed przybyciem do Wielkiej Brytanii.

Jak donoszą media, formularz ten może zostać wycofany wraz ze wszystkimi innymi wymogami dotyczącymi wjazdu do Wielkiej Brytanii.


Minister Transportu Grant Shapps, który wcześniej krytykował formularz jako „skomplikowany”, domaga się zniesienia wymogu już na początku kwietnia.

Tymczasem przewodniczący Komisji Transportowej, Huw Merriman, powiedział na konferencji Business Travel Association w zeszłym tygodniu: „Jestem całkiem pewien, że do Wielkanocy wycofamy ten formularz”.

Z kolei komentator branży turystycznej Paul Charles napisał we wtorek na Twitterze, że spodziewa się, że formularz lokalizacji pasażerów zostanie zniesiony już 18 marca.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Pyton na wolności widziany w parku w Birmingham. RSPCA apeluje o pomoc
 Czytaj następny artykuł:
Wielka Brytania ułatwi proces wydawania wiz ukraińskim uchodźcom