Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Pyton na wolności widziany w parku w Birmingham. RSPCA apeluje o pomoc

RSPCA apeluje o pomoc w odnalezieniu zaginionego pytona królewskiego, który, jak sądzą, przebywa na wolności w parku w Birmingham.

Oszołomiony spacerowicz znalazł węża w Kingfisher Country Park we wtorek rano i zadzwonił do RSPCA, jednak gigantycznego gada nie można było znaleźć, gdy przybyli ratownicy.


Organizacja charytatywna zajmująca się zwierzętami apeluje teraz o pomoc w odnalezieniu porzuconego węża, zanim ktoś wyrządzi mu jakąkolwiek krzywdę.

Pytony królewskie osiągają średnią długość 140 cm i mogą żyć w niewoli do 20 lat, jednak w zimnym środowisku mogą bardzo zachorować.

Rzecznik RSPCA powiedział: „Naprawdę martwimy się o tego węża z powodu chłodnych dni i apelujemy do każdego, kto zauważył królewskiego pytona, aby skontaktował się z nami, abyśmy mogli pomóc w przewiezieniu węża do bezpiecznego miejsca. Węże to zwierzęta zmiennocieplne, więc polegają na swoim środowisku, aby utrzymać temperaturę ciała”.


„Jeśli węże staną się zbyt zimne, mogą nie być w stanie normalnie się odżywiać ani poruszać. Ich układ odpornościowy nie będzie działał prawidłowo w walce z chorobą, co oznacza, że ​​zwierzę może bardzo zachorować”.

Pyton był ostatnio widziany około 7.30 rano 8 marca w pobliżu jeziora Shard End.

Jeśli ktoś go zobaczy, powinien niezwłocznie to zgłosić, dzwoniąc pod numer 0300 1234 999.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
NATO może interweniować na Ukrainie, jeśli Rosja użyje broni chemicznej — ostrzega brytyjski minister
 Czytaj następny artykuł:
Ryanair, Wizz Air, Jet2, TUI: Wszystkie ograniczenia w podróżach do Wielkiej Brytanii, mają zostać niedługo zniesione