Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Dzieci planowały bójkę przy użyciu pistoletów na wodę wypełnionych kwasem. Policja otrzymała uprawnienia awaryjne

Policja wprowadziła zakaz gromadzenia się w centrum Northfield po otrzymaniu doniesień, że dzieci planowały bójkę przy użyciu pistoletów na wodę wypełnionych kwasem i wybielaczem.

W związku odkryciem planów przeprowadzenia niebezpiecznej walki policja otrzymała uprawnienia do zatrzymania i przeszukania ludzi w tamtych okolicach bez uzasadnionego powodu oraz do przerwania każdego zgromadzenia.

Policja z Northfield w Birmingham ujawniła na Twitterze, że dzieci w wieku szkolnym planują przeprowadzić niebezpieczną walkę przy użyciu pistoletów na wodę wypełnionych kwasem i wybielaczem.


„Obecnie został wprowadzony zakaz gromadzenia się w centrum Northfield z powodu doniesień, że dzieci w wieku szkolnym miały wziąć udział w bitwie, podczas której ich pistolety na wodę miały zostać napełnione kwasem i wybielaczem” – napisała policja.

Zakazy gromadzenia się dają policji dodatkowe uprawnienia do rozbijania grup składających się z dwóch lub więcej osób, jeśli uważają, że ich zachowanie powoduje uciążliwość, nękanie lub stres.

Zakazy zgromadzeń zostały wprowadzone w ramach ustawy o zachowaniach antyspołecznych z 2003 roku.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Kolejny prom P&O zatrzymany po inspekcji w Wielkiej Brytanii
 Czytaj następny artykuł:
Ryanair, Wizz Air: Aktualne zasady podróży z Wielkiej Brytanii do Polski


// //