Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Uwaga: Ferrero prosi o zwrot kolejnych produktów Kinder w obawie przed salmonellą

Ferrero wydał pilne ostrzeżenie w Wielkiej Brytanii, w którym prosi o zwrot kolejnych produktów czekoladowych Kinder – w tym Mini Eggs – w związku z obawami przed salmonellą.

Firma produkująca słodycze Kinder, już w ten weekend podjęła środki ostrożności, prosząc o zwrot jajek niespodzianek Kinder Surprise – ale teraz lista została rozszerzona.


Agencja Standardów Żywności poinformowała, że ​​wycofanie jajek Kinder Surprise zostało rozszerzone o więcej produktów – w tym Kinder Mini Eggs i Kinder Egg Hunt Kits oraz Kinder Schokobons.

Wszystkie te produkty są też usuwane z półek z powodu obaw, że mogą być skażone salmonellą.

Zobacz też:


Ponad 60 przypadków salmonelli, z których 40 wykryto u dzieci w wieku do pięciu lat, zostało powiązanych z jajkami niespodziankami Kinder Surprise.

Firma Ferrero poinformowała, że słodycze zostały wycofane jako środek ostrożności.


Wśród 63 przypadków nie odnotowano żadnych zgonów, ale nie jest jasne, jak bardzo chorzy są pacjenci.

Produkty, których to dotyczy, to jajka Kinder Surprise 20 g wszystkie z datą przydatności do spożycia między 11 lipca 2022 a 7 października 2022.

Teraz dodano kolejne produkty, są to:

Jajka Kinder Surprise 100g, z datą przydatności do spożycia od 20 kwietnia 2022 do 21 sierpnia 2022 włącznie.

Kinder Mini Eggs w opakowaniu 75g, Kinder Egg Hunt Kit 150g i Kinder Schokobons 200g - z datą przydatności do spożycia od 20 kwietnia do 21 sierpnia 2022 roku.


Producent słodyczy Ferrero twierdzi, że prosi o zwrot tych produktów, jako „środek ostrożności” i odradza ludziom ich spożywanie.

Każdy, kto kupił produkty z podanymi datami przydatności do spożycia, może skontaktować się z infolinią konsumencką Ferrero pod adresem consumer.uk@ferrero.com lub dzwoniąc 0330 053 8943, aby uzyskać pełny zwrot pieniędzy.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Kolejne linie lotnicze uruchomiły loty z lotniska w Birmingham. Zmierzą się z TUI i Jet2
 Czytaj następny artykuł:
Wizz Air uruchamia dziewięć nowych tras z Wielkiej Brytanii