Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

2714 zgonów z powodu Covid-19 dodanych do łącznej liczby w Wielkiej Brytanii, po wykryciu błędu

Prawie 3000 zgonów z powodu Covid-19 zostało dodanych do oficjalnych danych w Wielkiej Brytanii po wykryciu błędu w raportowaniu danych.

Łączna liczba osób, które zmarły w ciągu 28 dni od uzyskania pozytywnego wyniku testu na obecność koronawirusa, wzrosła w środę o dodatkowe 2714, nie licząc 233 nowych zgonów zgłoszonych tego dnia.


Oznacza to, że całkowita liczba zgonów w Wielkiej Brytanii, które nastąpiły w ciągu 28 dni od uzyskania pozytywnego wyniku testu, wynosi obecnie 169 095.

Brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia poinformowała: „Z powodu błędu w przetwarzaniu danych wiele osób, które zmarły w ciągu 28 dni od pozytywnego testu Covid-19, nie zostało zgłoszonych w odpowiednim czasie”.

„2714 zgonów, z których wszystkie miały miejsce w Anglii w tym roku, zostały w środowy wieczór dodane do rządowego panelu dotyczącego koronawirusa”.

Zobacz też:


Najnowsze dane rządowe pokazują, że w ciągu ostatnich 7 dni w Wielkiej Brytanii zarejestrowano kolejne 389 368 przypadków koronawirusa.

Liczba ta jest mniejsza o 30 procent w porównaniu ze wcześniejszym tygodniem, ale może to wynikać dużo mniejszą liczbą wykonanych testów z powodu wycofania darmowych testów.


Liczba osób przebywających w szpitalach z Covid-19 w ciągu ostatnich siedmiu dni natomiast wzrosła o 589 do 16419.

W tym samym czasie 1194 osoby zmarły w ciągu 28 dni od uzyskania pozytywnego wyniku testu.

Liczba zgonów w ostatnim tygodniu wzrosła o 124 (11.6%) w porównaniu do poprzedniego tygodnia.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Kierowca w szoku! Jego pies otrzymał mandat za przekroczenie prędkości
 Czytaj następny artykuł:
Kolejne linie lotnicze uruchomiły loty z lotniska w Birmingham. Zmierzą się z TUI i Jet2