Wiadomości
Żołnierze z gwardii królewskiej aresztowani pod zarzutem handlu kokainą
Sześciu żołnierzy z gwardii królowej, którzy mieli uczestniczyć w paradzie z okazji Platynowego Jubileuszu, zostało aresztowanych.
Sześciu żołnierzy z gwardii królowej, którzy mieli uczestniczyć w paradzie z okazji Platynowego Jubileuszu, zostało aresztowanych.
Służący członkowie Gwardii Irlandzkiej zostali aresztowani pod zarzutem handlu kokainą i prowadzenia operacji lichwiarskiej, donosi The Sun.
Aresztowano także byłego sierżanta Coldstream Guards.
Według źródła z bazy 1. Batalionu Gwardii Irlandzkiej, Mons Barracks w Aldershot w Hampshire, służby bez ostrzeżenia wyważyły drzwi, aby aresztować żołnierzy.
Jak podaje źródło cytowane przez The Sun, operacja była planowana od kilku miesięcy.
Przeszukano koszary, ale także domy żołnierzy znajdujące się poza bazą.
Zobacz też:
Żołnierze zostali aresztowani w środę po nalotach, które miały miejsce o świcie w Irlandii Północnej, Północnej Walii, Hampshire i Berkshire.
Dwóch podejrzanych pozostaje w areszcie Red Cap Royal Military Police, która prowadzi śledztwo od kilku miesięcy. Pozostałych pięciu podejrzanych zostało zwolnionych za kaucją.
Aresztowani żołnierze nie będą mogli wziąć udziału w żadnych paradach z okazji Platynowego Jubileuszu.
Rzecznik wojskowy powiedział: „W ramach planowanej operacji Królewska Żandarmeria Wojskowa aresztowała sześciu żołnierzy Gwardii Irlandzkiej i weterana Straży Coldstream z całej Wielkiej Brytanii pod zarzutem spisku w celu dostarczania narkotyków oraz przestępstw związanych z pożyczaniem pieniędzy i praniem pieniędzy”.
„Armia nie toleruje żadnego rodzaju nielegalnego lub oszukańczego zachowania. Ponieważ jest to obecnie przedmiotem niezależnego śledztwa Królewskiej Żandarmerii Wojskowej, niewłaściwe jest dalsze komentowanie”.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

Wielka Brytania oferuje 9000 GBP dopłaty na urządzenie obniżające rachun…

„Nie ma takiego kraju”. Polska rodzina nie wpuszczona do samolotu w UK. …

Mandaty poniżej 70 mph na autostradach w UK. Kierowcy wpadają przez zmie…

Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany dla uchodźców. Będą musieli zwr…

DWP rusza z nowymi kontrolami w UK. Możliwe potrącenia z kont i utrata p…

Wielką Brytanię czeka 10-dniowa fala upałów z temperaturami osiągającymi…

Ryanair, EasyJet, Jet2 i TUI mają ważne zasady dla pasażerów. Lepiej spr…


