Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ryanair, TUI, BA, easyJet: Lotnisko w Birmingham ostrzega przed opóźnieniami

Lotnisko Birmingham spodziewa się jednego z najbardziej ruchliwych weekendów w roku, ponieważ rodziny chcą cieszyć się wypadem na przerwę w połowie semestru, która zaczyna się dziś w Wielkiej Brytanii.

W ciągu czterodniowego weekendu jubileuszowego 147 000 wczasowiczów ma zarezerwowane loty z Birmingham, jest to o 10 razy więcej niż w zeszłym roku.


Wczasowicze zostali ostrzeżeni, że poziom zatrudnienia na lotnisku w Birmingham prawdopodobnie nie wróci do normy do jesieni tego roku.

Prawie połowa pracowników BHX została zwolniona podczas pandemii. To spowodowało duże opóźnienia w niektóre dni w ciągu ostatnich kilku miesięcy, bo lotnisko nie było w stanie sprostać wymaganiom klientów po zniesieniu koronawirusowych ograniczeń.

Wczasowicze często donoszą o długich kolejkach i całkowitym anulowaniu lotów, nie tylko w Birmingham, ale też na innych lotniskach w wielkiej Brytanii.

Natomiast Dyrektor naczelny BHX Nick Barton przyznał, że konieczne jest zwiększenie liczby pracowników ochrony, aby położyć kres poważnym opóźnieniom.


„Spodziewamy się, że lato będzie naprawdę pracowite. Natomiast jeśli chodzi o powrót do normalności, prawdopodobnie we wrześniu, październiku, ale to nie powinno nikogo zniechęcić do podróżowania przez lotnisko w Birmingham” - powiedział Barton Sky News.

Kiedy jest najwięcej kolejek i kiedy przyjechać na lotnisko?

Dwa „szczytowe” okna podróży na lotnisku w Birmingham zwykle występują o różnych porach dnia.

Lotnisko Birmingham podało, że obecnie ich godziny szczytu dla klientów to od 4 rano do 8 rano, a następnie od 13:00 do 16:00. Jednak te czasy mogą się zmieniać z dnia na dzień.

Pracownicy lotniska namawiają klientów, aby przybyli na lotnisko „dokładnie” wtedy, gdy doradza to ich linia lotnicza.


Mówią, że przybycie wcześniej z nadzieją na pokonanie kolejek tylko zwiększa zatłoczenie w terminalu.

Tanie linie lotnicze Ryanair radzą, aby przybywać na lotnisko 3 godziny przed lotem.

Port lotniczy Birmingham prosi pasażerów, aby pamiętali o usunięciu płynów i urządzeń elektrycznych z bagażu, aby przyspieszyć kolejki.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Ciało kobiety znalezione na drodze w Worcestershire
 Czytaj następny artykuł:
Żołnierze z gwardii królewskiej aresztowani pod zarzutem handlu kokainą