Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ostatnie pożegnanie zamordowanego Daniela Pełki


Jutro wieczorem o godz. 19 w kościele Św. Stanisława Kostki na Springfield Road w Foleshill, Coventry odbędzie się ostatnie pożegnanie zamordowanego w marcu zeszłego roku czteroletniego Daniela Pełki. Ciało chłopca zostanie później przetransportowane samolotem do Polski. Pogrzeb  odbędzie się kilka dni później w Łodzi gdzie mieszka ojciec chłopca wraz z rodziną – jak podaje Coventry Telegraph.  

Ojciec Romuald Szczodrowski powiedział, że podczas prowadzonej po polsku mszy w kościele będzie wystawiona trumna z ciałem zamordowanego czterolatka.

Na przewiezienie zwłok chłopca do Polski była zorganizowana zbiórka pieniędzy, udało się zgromadzić około 3000 funtów zanim dyrektor zakładu pogrzebowego z Londynu Artur Galla zaoferował zorganizowanie i sfinansowanie przelotu do Polski. Zgromadzone wcześniej fundusze zostaną przeznaczone na opłacenie pogrzebu w Łodzi i wystawienie nagrobka.

 Matka chłopca Magdalena Łuczak oraz jej partner Mariusz Krężołek, skazani na dożywocie spędzą w więzieniu przynajmniej 30 lat zanim będą mogli się ubiegać o przedterminowe zwolnienie. Podczas 9-cio tygodniowego procesu w Sądzie Koronnym w Birmingham ławnicy usłyszeli wstrząsające zeznania o torturowaniu i głodzeniu Daniela, który zmuszony był nawet wyciągać resztki pożywienia ze śmietników w Little Heath Primary School w Foleshill.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Jamie Oliver rekrutuje pracowników do swojej restauracji w Birmingham
 Czytaj następny artykuł:
PaiL West Midlands zaprasza na Photo Walk!