Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ponad jedna czwarta Polaków w UK nie potrafi rozmawiać po angielsku

Według danych Census z 2011, ponad jedna czwarta osób, których narodowym językiem jest polski, nie potrafi władać językiem angielskim. Choć to jedna z największych społeczności imigracyjnych, Polacy mają kłopoty z angielskim, a władze zaczynają martwić się jak bardzo obciąża to Narodową Służbę Zdrowia i szkolnictwo - podaje The Telegraph

Według spisu ludności w Anglii i Walii Census, ponad jedna czwarta osób, które normalnie posługują się językiem polskim przyznały, że albo słabo mówią po angielsku, albo w ogóle. Sprawa ma się podobnie w przypadku osób, które posługują się urdu czy gujarati. Natomiast w przypadku native speakerów punjabi i bengali prawie jedna trzecia miała problemy z angielskim.Angielski był pierwszym językiem 92% ludności w wieku powyżej trzech lat i mieszkających w Anglii i Walii. Ci, którzy oryginalnie mówią w innym języku, mieli problemy z angielskim (726 000) lub nie mówili po angielsku wcale (138 000).

W UK oprócz angielskiego mówi się w 88 innych językach. Największa grupa to osoby posługujące się językiem polskim, razem 546 000, z czego 72% dobrze zna angielski. Najlepiej po angielsku mówią zazwyczaj te osoby, które pochodzą z krajów, gdzie angielski jest oficjalnym językiem, lub z krajów skandynawskich czy germańskich.

Spis ludności po raz pierwszy zawierał dział dotyczący znajomości angielskiego. Jednak od 1891 pojawiają się pytania dotyczące znajomości języka walijskiego.


-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
85 tysięcy funtów grzywny za wpadkę prezentera Islamskiego kanału TV z Birmingham
 Czytaj następny artykuł:
Mężczyzna z Birmingham trafił za kratki za zabójstwo sprzed 25 lat