Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Wprowadzenie opłat garden tax zwiększyło kolejki do wysypisk śmieci.

City Council wprowadziło nowy podatek tzw. garden tax. Mieszkańcy muszą zapłacić dodatkowo £35 za wywóz odpadów zielonych, takich jak ścięta trawa. I chociaż można było spodziewać się, że ta wiadomość nie przypadnie mieszkańcom do gustu, to raczej nikt nie spodziewał się, że wywoła też godzinne kolejki do wysypisk śmieci.

Właściciele ogrodów zamiast własnych śmietników zaczęli używać miejskich punktów recyclingu, których jest pięć. Właśnie to doprowadziło do powstania zatorów. Największe kolejki były na Lifford Lane – tutaj na przejazd trzeba było czekać nawet 45 minut – opowiada radna Deidre Alden. Korek rozciągał się na milę i nawet przyjazd policji nie pozwolił na rozwiązanie problemów komunikacyjnych. Nieco mniejsze kolejki zauważono w punkcie zbiórki odpadów w Sutton Coldfield.

Tylko 20 tysięcy mieszkańców z 400.000 zapisało się na płatny wywóz odpadów, większość zdecydowało się na korzystanie z punktów recyclingu. Rada miejska rozważa teraz przedłużenie godzin pracy punktów recyclingu oraz prosi mieszkańców, by w miarę możliwości nie wywozili swoich śmieci w weekendy i między 10.00 a 15.00 w dni powszednie.
-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
"Nikt nie przeżył" Histeria i łzy po informacji o losach zaginionego boeinga
 Czytaj następny artykuł:
Ankieta: 82% kierowców za podniesieniem kar


// //