Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Władze Birmingham chcą podwyższyć council tax o 3,99 proc.

8 grudnia Birmingham City Council rozpoczął konsultacje społeczne odnośnie propozycji budżetowych na rok 2017/2018. Wśród nich znajduje się podwyżka council tax w wysokości 3,99 proc. (2 proc. dotyczy Social Care Precept, a 1,99 proc. to ogólna podwyżka council tax).

Od 2010 roku samorząd zaoszczędził już około 590 mln funtów. Obecne konsultacje dotyczą nowych oszczędności na rok 2017/2018 opiewających na kwotę 50,6 mln funtów. To uzupełnienie do planowanych wcześniej oszczędności w wysokości 27,8 mln.

Przez sześć kolejnych tygodni, do 18 stycznia 2017, council będzie prosił mieszkańców o wypełnienie internetowego kwestionariusza, który znajduje się na jego stronie. Będzie zachęcał również do zabrania głosu poprzez media społecznościowe, ponieważ jak pokazały otrzymane opinie, w zeszłym roku internetowe konsultacje zostały przyjęte bardzo dobrze. Na Twitterze członkowie rady miasta i jej lider odpowiedzą na pytania dotyczące przedstawionych propozycji oraz tego, co oznaczają one dla mieszkańców Birmingham.
-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
63 dzieci urodzonych w Birmingham w zeszłym roku cierpiało na uzależnienie od narkotyków
 Czytaj następny artykuł:
Czterech mężczyzn zasłabło po zażyciu dopalaczy na Frankfurt Christmas Market