Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Islamski kaznodzieja skazany za wspieranie tzw. Państwa Islamskiego wyjdzie na wolność
Islamski kaznodzieja skazany za wspieranie tzw. Państwa Islamskiego wyjdzie na wolność

Anjem Choudary zwany „kaznodzieją nienawiści” wyjdzie na wolność w najbliższych tygodniach. Rząd przyznaje, że dalej jest niebezpieczny, ale nie może zapobiec skróceniu jego wyroku. Zapewnia, że będzie go monitorował.

W lipcu 2016 roku ława przysięgłych uznała go winnym. Anjem Choudary został skazany, przez brytyjski sąd na pięć lat i sześć miesięcy pozbawienia wolności za zachęcanie do terroryzmu i wspieranie tzw. Państwa Islamskiego.


Wtedy eksperci twierdzili ”wyrok jest zbyt łagodny, gdyż po odbyciu 2,5 więzienia Choudary prawdopodobnie wyjdzie na wolność”.

Tak też się teraz dzieje, 51-letni Choudary wyjdzie warunkowo na wolność po odbyciu połowy z pięcioipółletniej kary za wspieranie tzw. Państwa Islamskiego.

Kaznodzieja przez lata głosił nauki sprzyjające ekstremistom. Już po tym, jak ława przysięgłych uznała go za winnego wspierania terroryzmu, Choudary publicznie złożył przysięgę wierności IS, do czego namawiał także swoich wiernych.

Ogłoszony 11 września raport GLOBSEC Policy Institute przewiduje, że do 2023 r. z więzień w całej Europie wyjdzie ponad 100 dżihadystów.

środa, 12 września 2018 13:44
 Czytaj poprzedni artykuł:
Tesco otwiera nowy dyskont w Wielkiej Brytanii. Tak próbuje walczyć z Lidlem i Aldim
  Czytaj następny artykuł:
Mężczyzna, który udusił kobietę podczas seksu, skazany na dożywocie