Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Lidl odmówił sprzedaży alkoholu rodzicom bo byli w sklepie z nastoletnimi córkami
Lidl odmówił sprzedaży alkoholu rodzicom bo byli w sklepie z nastoletnimi córkami
Jackie Chandler z Denmead była w sklepie Lidl w Waterlooville w Hampshire wraz ze swoim mężem Garym i dwiema nastoletnimi córkami, z 14-letnią Ella-May i 11-letnią Rosą-May.

Gdy stała z zakupami przy kasie, kasjer poprosił jej najstarszą córkę, 14-letnią Ella-May, o dowód tożsamości, ponieważ wózek jej rodziców zawierał butelkę dżinu.

Pomimo tego, że rodzice po czterdziestce kupowali alkohol dla siebie, kasjer zażądał dokumentu tożsamości od ich 14-letniej córki.

"Byliśmy zszokowani, gdy kasjer zapytał nas o dokument, początkowo myśleliśmy że mówi o nas, ale kiedy dowiedzieliśmy się, że ma na myśli naszą córkę, pomyślałam że żartuje.

Nie ma mowy, żebyśmy pozwolili jej wypić łyk alkoholu, a co dopiero kupić butelkę. ” – powiedziała Jackie Chandler.

Wywołało to zdziwienie i oburzenie rodziców, wkrótce przerodziło się w spór w wyniku, którego kierownik sklepu wezwał policję, aby wyprowadziła rodziców ze sklepu.

Według Jackie nawet policjant który został wezwany, nie mógł uwierzyć w to co zaszło w sklepie .

Kobieta uważa politykę Lidla za niedorzeczną bo sama widziała że sklep sprzedaje alkohol ludziom z dziećmi w wieku 4 lat, a nie chcieli jej sprzedać bo była z nastolatkami.

Rzecznik Lidla powiedział: "Nie jest naszym zamiarem, aby klient był w jakikolwiek sposób niezadowolony, jednak zobowiązujemy się do odpowiedzialnego sprzedawania alkoholu.

Chociaż działania te mogą wydawać się zbyt ostrożne, wspieramy naszych kasjerów w podejmowaniu własnego osądu ta temat tego komu można sprzedać alkohol. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, kasjerzy mają prawo sami podjąć decyzję.
czwartek, 18 października 2018 10:03
 Czytaj poprzedni artykuł:
Wybuch w polskim sklepie w Leicester – zrobili to w celu wyłudzenia odszkodowania
  Czytaj następny artykuł:
Brexit: Pierwszy dzień szczytu bez porozumienia. Szczyt UE w listopadzie niepewny