Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Pasażer, który wyzywał kobietę w samolocie Ryanair, powiedział że nie jest rasistą tylko… był w złym nastroju

Pasażer Ryanair, który obrzucał rasistowskimi wyzwiskami 77-letnią czarnoskórą kobietą siedzącą obok niego przeprosił i zaprzeczył że jest rasistą.

Mieszkający w Birmingham David Mesher powiedział w "Good Morning Britain" że w żaden sposób nie jest rasistą, według niego w tym momencie był po prostu w złym nastroju.

"Prawdopodobnie trochę straciłem panowanie nad sobą i kazałem jej wstać" - powiedział.


"Nie jestem w żadnym razie rasistą i wydaje mi się, po prostu w tamtym czasie byłem w nieodpowiednim nastroju.

"Przepraszam za wszystkie cierpienia…”

77-letnia Delsie Gayle, która padła ofiarą rasistowskiego ataku i jej córka, Carol Gayle, odrzuciły jego przeprosiny.

Incydent miał miejsce podczas lotu FR015 linii Ryanair z Barcelony do Londynu Stansted w piątek po południu.

W nagranym przez pasażera filmie, można usłyszeć, ja mężczyzna jest agresywny, mówi rasistowskie komentarze, nazywa kobietę "brzydkim czarnym sk****nem" i wykrzykuje, żeby ktoś usiadł między nimi, ponieważ "nie ma ochoty siedzieć obok brzydkiej, pie***onej twarzy".

Grozi też że „popchnie" siedzącą kobietę na inne miejsce. "Nie mów do mnie jakimś k..a obcym języku, ty głupia, brzydka krowo” - miał krzyczeć mężczyzna.

Oburzeni pasażerowie próbowali uspokoić sytuację, jednak obsługa samolotu ograniczyła się do delikatnego uspokajania agresywnego pasażera.

Zamiast wezwać policję i wyprosić go z samolotu spełnia jego żądanie przesadzając niepełnosprawną staruszkę, która "zawiniła" jedynie kolorem skóry.

Z komunikatu prasowego policji wiadomo że sprawą zajmie się nią hiszpańska policja. Brytyjscy oficerowie będą z nimi współpracować i oferować niezbędną pomoc.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
W jakim wieku w Wielkiej Brytanii można zostawić dziecko samo w domu?
 Czytaj następny artykuł:
Samolot z Harrym i Meghan był o włos od katastrofy. Pilot musiał przerwać manewr lądowania