Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Tony Blair wezwał do rozpisania drugiego referendum: twardy brexit vs pozostanie w Unii Europejskiej
Tony Blair wezwał do rozpisania drugiego referendum: twardy brexit vs pozostanie w Unii Europejskiej

Tony Blair wezwał do rozpisania drugiego referendum, które dałoby Brytyjczykom możliwość ponownego zagłosowania w sprawie Brexitu.

Według niego w referendum powinno się głosować nad dwoma opcjami: twardym Brexitem lub pozostaniem w UE.


Krytykując umowę Theresy May w sprawie brexitu, były premier powiedział w "Good Morning Britain", że teraz jedyną opcją jest "wrócić do ludzi".

Tony Blair powiedział, że obecna umowa wynegocjowane przez Theresę May i zatwierdzona w Brukseli, jest "bezsensowna".

Według niego Theresa May zmierza w kierunku niemal pewnej porażki w Izbie Gmin, bo nawet posłowie z jej ugrupowania politycznego zapowiadają, że nie zagłosują za poparciem tej umowy.


Wielka Brytania rozpoczęła proces wyjścia z Unii Europejskiej 29 marca 2017 roku i powinna opuścić Wspólnotę 29 marca 2019 roku.

11 grudnia niższa izba parlamentu Wielkiej Brytanii zagłosuje nad projektem wynegocjowanej z UE umowy, która określi warunki wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Projekt umowy został już zatwierdzony przez rząd a 25 listopada dostał również zatwierdzony przez liderów Unii Europejskiej.

poniedziałek, 03 grudnia 2018 11:37
 Czytaj poprzedni artykuł:
700 tys. podpisów za nowym referendum ws. brexitu. Przeciwnicy opuszczenia Unii walczą do końca
  Czytaj następny artykuł:
Kolejna dymisja w rządzie May. Sam Gyimah mówi, że powinno się odbyć kolejne referendum