Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

W bieliźnie zgwałconej i zamordowanej 14-latki znaleziono spermę jej ojczyma

Trwa proces nastolatka oskarżonego o zgwałcenie i zabicie 14-letniej Viktoriji Sokolovej, oraz penetrację seksualną ciała zamordowanej dziewczynki.

Rodzice 14-letniej dziewczynki, która została zgwałcona i zamordowana w parku zaprzeczyli jakiemukolwiek udziałowi w jej śmierci.

Ich oświadczenie pojawiło się po tym jak na rozprawie sądowej w Sądzie Koronnym w Wolverhampton ujawniono, że na bieliźnie 14-latki znaleziono spermę ojczyma Viktoriji Sokolovej.


Nasienie ojczyma znaleziono również na parze białych dżinsów należących do Vikoriji, które znaleziono razem z jej majtkami, w koszu na terenie parku.

Karolina Valantiniene i jej mąż Saidas Valantinas powiedzieli sądowi, że żadne z nich nie miało nic wspólnego z zabiciem dziewczynki, a sugestie obrońcy wskazujące na ich udział nazwali nonsensem.

Valantinas powiedział jurorom, że nie wie w jaki sposób jego DNA pojawiło się na ubraniu pasierbicy.

Na pytanie Adama Kane’a, reprezentującego oskarżonego nastolatka: "Czy prawdziwym powodem, znalezienia twojego DNA na majtkach Vickoriji, jest to, że spotkałeś ją w parku i zaatakowałeś seksualnie?" Saidas Valantinas odpowiedział "To bzdura, całkowicie temu zaprzeczam." Na pytanie "zabiłeś swoją córkę", odpowiedział: "Nie."


Viktorija Sokolova została zgwałcona i zamordowana w parku West Park w Wolverhampton

Ciało nastolatki znalazł w czwartek 12 kwietnia około godziny 7:00 rano przechodzień Daniel Squire. Jej ciało było w pozycji klęczącej w taki sposób górna część ciała leżała na ławce. Była zupełnie naga od pasa w dół.

Na rozprawie prokurator ujawnił, że 14-latka zmarła od uderzenia, narzędziem podobnym do młota, w głowę. Dodatkowo miała tez złamany kręgosłup od silnego uderzenia w plecy i wybite zęby. Ofiara miała też otarcia na klatce piersiowej i górnej części brzucha spowodowane ciągnięciem po ziemi.

Według prokuratora napastnik zaatakował ofiarę w pawilonie znajdującym się w parku, dopiero później przeciągnął jej ciało na ławkę, na której je znaleziono. Analiza mózgu wykazała, że 14-latka zmarła godzinę po otrzymaniu obrażeń.

-