Wiadomości
14 najgroźniejszych przestępców skazanych w 2018 roku
Policja ma do czynienia z rekordową liczbą zabójstw i z wzrostem przestępczości w Birmingham i regionie West Midlands.
Policja ma do czynienia z rekordową liczbą zabójstw i z wzrostem przestępczości w Birmingham i regionie West Midlands.
W tym roku region ogarnęła „epidemia przemocy”, a mieszkańcy miasta mogą stwierdzić że policja straciła kontrolę nad tym co się dzieje w regionie.
Poniżej przestawiamy listę 14 przestępców skazanych w 2018 roku, o których pisaliśmy na łamach bham.pl.
Matthew Falder

29-latek, absolwent Cambridge, przyznał się do 137 wykroczeń przeciwko 46 ofiarom, mężczyznom i kobietom, w tym szantażowaniu swoich ofiar, robieniu nieprzyzwoitych zdjęć dzieciom i zachęcanie do gwałtu dziecka.
William Billingham
Ojciec Mylee Billingham został uznany za winnego i skazany na dożywocie zamordowanie swojej ośmioletniej córki.
55-letni William Billingham, został oskarżony o morderstwo córki Mylee Billingham i groźby że zamorduje jej matkę Tracey Taundry.
William Billingham został skazany na dożywocie, o wcześniejsze zwolnienie będzie mógł się starać po 27 latach.
Richard Bailey

Ma to związek ze sprawą ciała zaginionej kobiety, które znaleziono 2 marca w jednym z domów w Birmingham.
33-letnia Charlotte Teeling, matka dwójki dzieci, ostatni raz była widziana przez znajomych gdy wsiadła do pociągu z Worcester do Birmingham 22 lutego. Zaginięcie zgłoszono 26 lutego.
Jej ciało znaleziono w domu oskarżonego w Kingstanding 2 marca.
Anib Khan i Harras KhanDwóch braci zostało skazanych na dożywocie za zamordowanie mężczyzny w Handsworth.
23-letni Anib i 25-letni Harras Khan, zostali uznani za winnych zamordowania Taimoora Zaheera "w wojnie z narkotykowej" na ulicy Birmingham.
Dziewczyna Aniba Khana, 24-letnia Nahima Begum, która zawiozła go do Dover, została uznana za winną pomocy przestępcy.
Taimoor Zaheer został zastrzelony na Maxwell Avenue w Handsworth, 22 maja przed godziną 17:00.
Ammar Kahrod

Birmingham Crown Court orzekł, że Ammar Kahrod jest winny zamordowania Jamesa Brindleya i spędzi co najmniej 17 lat za kratkami. Dopiero po tym czasie będzie mógł się ubiegać o zwolnienie warunkowe.
Sędzia zezwolił także na opublikowanie wizerunku oraz nazwiska nieletniego mordercy.
James AtherleyJames Atherley został skazany na dożywocie za zabójstwo Callum Leesa na imprezie w domu w Solihull.
21-letni Atherley z Wells Road w Solihull, zaprzeczył zamordowaniu 20-latka.
Ale zabójca został dziś uznany za winnego i skazany przez Birmingham Crown Court na dożywocie, z możliwością ubiegania się o wcześniejsze zwolnienie po 26 latach.
Oscar Ingram i Amir Mohammed Hussain

Ozell Pemberton, który miał 16 lat, zmarł od rany kłutej klatki piersiowej. Chłopak był byłym uczniem Greenwood Academy w Castle Vale.
17-letni Amir Mohammed Hussain z Church Road w Lozells, który ugodził nastolatka nożem, został uznany za winnego morderstwa. Sąd skazał do na dożywocie z możliwością ubiegania się o wcześniejsze zwolnienie po 16 latach.
Drugi oskarżony 21-letni Oscar Ingram z Banners Grove z Erdington również został uznany winnym morderstwa i skazany na dożywocie z możliwością ubiegania się o wcześniejsze zwolnienie po 24 latach.
Gregory IrvinGregory Irvin podczas szalonego ataku dźgnął Annę James 30 razy klatkę piersiową.
Mężczyzna został skazany na dożywocie za morderstwo, o wcześniejsze zwolnienie będzie mógł się ubiegać po 24 latach.
Haroon Rafiq

Uzbrojony w nóż Haroon Rafiq najpierw kilkakrotnie ugodził 40-letniego Sajada Hussaina, a następnie podciął mu gardło.
Sędzia Phillip Parker orzekł, że mężczyzna będzie musiał spędzić za kratkami co najmniej 24 lata, zanim będzie mógł ubiegać się o przedterminowe zwolnienie z więzienia.
Cameron Martin
23 stycznia sędzia w sądzie koronnym w Birmingham skazał 17-letniego Camerona Martina-Leona na dożywocie z możliwością ubiegania się o wcześniejsze zwolnienie nie wcześniej niż za 14 lat. Nastolatek uznany winnym morderstwa w Bartley Green.
Do morderstwa 3 doszło lipca 2017 roku w Woodgate Garden w Bartley Green. Ofiarą napastnika padł młody mężczyzna - Alex Leonard, który został ugodzony nożem w klatkę piersiową.
Ashley Foster24-letni Ashley Foster, który zabił nastoletnią dziewczynę trzy dni po tym, jak opuścił więzienie, został skazany na dożywocie.
Podczas rozprawy sądowej poinformowano, że sprawca schował ciało ofiary do owiniętej folią szafy stojącej w jego hostelowym pokoju.
16-latek uznany winnym morderstwa i gwałtu 14-letniej Litwinki

Według sądu, nastolatek który był z ofiarą znajomym na Facebooku umówił się z nią pod pretekstem palenia trawki w parku.
Nastolatek, nie przyznał się do stawianych mu zarzutów gwałtu i zabójstwa Viktoriji Sokolovej. Oskarżony, nie przyznał się również do zarzutu penetracji seksualnej ciała zamordowanej 14-latki.Ława przysięgłych uznała jednak że jest on winny. Wyrok zostanie ogłoszony w lutym 2019 roku.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Bank Anglii wprowadza największe zmiany od 50 lat. Banknoty £5, £10, £20…
Wielka Brytania wprowadza ogromną zmianę w mundurkach szkolnych. Eksperc…
Duża sieć komórkowa w Wielkiej Brytanii przywraca darmowy roaming dla mi…
Brytyjski supermarket, który chciał pokonać Aldi, teraz najdroższy. Podw…
Miliony mieszkańców Wielkiej Brytanii tracą ponad 500 GBP na swoich kont…
Ryanair odwołuje 170 lotów. Linia lotnicza wydaje ostrzeżenie dla pasaże…
Wielka Brytania przygotowuje się na ogromną falę upałów w lipcu