Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Jaguar Land Rover potwierdza, że zlikwiduje 4500 miejsc pracy
Jaguar Land Rover potwierdza, że zlikwiduje 4500 miejsc pracy

Jaguar Land Rover, największy producent samochodów w Wielkiej Brytanii, potwierdził że zlikwiduje 4500 miejsc pracy - donosi Birmingham Live.

Dziś pracownicy Jaguar Land Rover w Castle Bromwich zostali ostrzeżeni, że mogą być konieczne przymusowe zwolnienia, ponieważ firma zamierza zlikwidować 4500 miejsc pracy.

Pod koniec zeszłego roku pojawiły już się doniesienia o tym że Jaguar Land Rover zwolni 5000 pracowników ale firma nie potwierdziła tego oficjalnie.


Decyzja JLR o zwolnieniu tysięcy pracowników jest spowodowana zagrożeniem jakie niesie Brexit i spadkiem sprzedaży w Chinach. Dzięki niej największy brytyjski producent samochodów ma oszczędzić 2, 5 miliarda funtów.

Gigant samochodowy już wcześniej zwalniał pracowników i ograniczał produkcję.

Zakład zlikwidował już około 1000 miejsc pracy, ograniczył godziny pracy w Castle Bromwich i wstrzymywał produkcję, aby uniknąć dalszych zwolnień.

W czerwcu Jaguar Land Rover poinformował o zamiarze przeniesienia całej produkcji modelu Discovery z Solihull do Słowacji co miało skutkować likwidacją około 200 miejsc pracy w Fabryce Land Rover w Solihull


Według firmy za problemy jest odpowiedzialny chaos związany z brexitem i niewłaściwe postępowanie rządu odnośnie polityki dotyczącej oleju napędowego.

Niedawno dyrektor generalny Jaguar Land Rover, Ralf Speth, ostrzegł, że złe porozumienie w sprawie Brexitu może skutkować utratą dziesiątek tysięcy miejsc pracy.

Ralf Speth, powiedział, że problemy na granicy mogą zwiększyć koszty produkcji nawet o 60 milionów funtów dziennie.

W ostrzeżeniu ujawnił, że nie ma pojęcia, czy jego zakłady produkcyjne będą nadal działać po tym, jak Wielka Brytania oficjalnie opuści Unię Europejską w przyszłym roku.


Jaguar Land Rover, należący do indyjskiej firmy Tata Motors, zbudował prawie jedną trzecią spośród 1,67 miliona samochodów w Wielkiej Brytanii w 2017 roku.

JLR zatrudnia około 40 000 osób w całej Wielkiej Brytanii.

czwartek, 10 stycznia 2019 15:04
 Czytaj poprzedni artykuł:
28 lat więzienia za umyślne wjechanie autem do nocnego klub. Policja opublikowała nagranie
  Czytaj następny artykuł:
Policja opublikowała film w języku polskim, dotyczący śmierci Daniela Pelechacza w West Bromwich