Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Szybko, łatwo i za darmo

+ Dodaj ogłoszenie

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Jest dokument brytyjskiego rządu dotyczący drugiego referendum ws. Brexitu
Jest dokument brytyjskiego rządu dotyczący drugiego referendum ws. Brexitu

Według Politico w tym tygodniu w czasie spotkań parlamentarzystów z ministrami rządu Theresy May, został przedstawiony dokument dotyczący organizacji drugiego referendum w sprawie brexitu.

Z dokumentu wynika, że organizacja w drugiego referendum ws. brexitu zajęłaby rok.


Zawiera on praktyczną analizę organizacji drugiego referendum, w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, które jest jednym z rozwiązań sytuacji, w jakiej się znalazła Wielka Brytania po odrzuceniu przez Izbę Gmin wynegocjowanej przez Theresę May umowy z Brukselą.

Według dokumentu, realizacja wszystkich etapów potrzebnych do przeprowadzenia kolejnego referendum zajęłaby rok, czyli referendum mogłoby się odbyć dopiero na początku 2020 roku.

Należałoby uchwalić specjalną ustawę, zweryfikować pytanie referendalne przez Komisję Wyborczą, zaplanować kampanię referendalną i przeprowadzić 10-tygodniową kampanię.


Premier Theresa May wielokrotnie odrzucała możliwość drugiego referendum, jej zdaniem przeprowadzenie ponownego głosowania byłoby oznaką „zdrady demokracji” i podważeniem decyzji, którą obywatele podjęli w 2016 roku.

Wielka Brytania rozpoczęła proces wyjścia z Unii Europejskiej 29 marca 2017 roku i zgodnie z procedurą rozpoczętą dwa lata temu na podstawie artykułu 50 traktatu o UE powinna opuścić Wspólnotę 29 marca 2019 roku.

piątek, 18 stycznia 2019 08:17
 Czytaj poprzedni artykuł:
Farage do zwolenników: Przygotujcie się do drugiego referendum
  Czytaj następny artykuł:
Polak ukarany za zniszczenie drzwi w polskim sklepie