Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Szybko, łatwo i za darmo

+ Dodaj ogłoszenie

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Farage do zwolenników: Przygotujcie się do drugiego referendum
Farage do zwolenników: Przygotujcie się do drugiego referendum

Były przewodniczący Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP) Nigel Farage powiedział do zwolenników brexitu aby się przygotowali na drugie referendum.

Farage wypowiadał się na wiecu zwolenników wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.


- Musimy zmierzyć się z rzeczywistością - powiedział - Nie spodziewajcie się, że druga strona nie będzie zorganizowana, nie spodziewajcie się, że nie będzie przygotowana - mówił o zwolennikach pozostania Wielkiej Brytanii w UE Farage.

- Nie sądźcie, że druga strona nie zebrała pieniędzy, nie stworzyła zespołów - oni to zrobili - mówił Farage.

Po Tym jak Theresa May zdecydowaną większością przegrała głosowanie w sprawie umowy dotyczącej brexitu Farage spodziewa się że artykuł 50 zostanie opóźniony i w Wielkiej Brytanii dojdzie do drugiego referendum.

Według ujawnionego przez Politico dokumentu dotyczącego organizacji drugiego referendum w sprawie brexitu, realizacja wszystkich etapów potrzebnych do przeprowadzenia kolejnego referendum zajęłaby rok, czyli referendum mogłoby się odbyć dopiero na początku 2020 roku.

Należałoby uchwalić specjalną ustawę, zweryfikować pytanie referendalne przez Komisję Wyborczą, zaplanować kampanię referendalną i przeprowadzić 10-tygodniową kampanię.

Premier Theresa May wielokrotnie odrzucała możliwość drugiego referendum, jej zdaniem przeprowadzenie ponownego głosowania byłoby oznaką „zdrady demokracji” i podważeniem decyzji, którą obywatele podjęli w 2016 roku.

Bezpośrednio po wygranym głosowaniu w sprawi wotum nieufności dla rządu premier May oświadczyła - Będziemy również kontynuować prace, aby spełnić obietnicę daną obywatelom naszego kraju, aby wypełnić postanowienia referendum i opuścić Unię Europejską.

piątek, 18 stycznia 2019 11:00
 Czytaj poprzedni artykuł:
Tusk rozmawiał z May o następnych krokach Wielkiej Brytanii ws. Brexitu
  Czytaj następny artykuł:
Jest dokument brytyjskiego rządu dotyczący drugiego referendum ws. Brexitu