Wiadomości
Tusk rozmawiał z May o następnych krokach Wielkiej Brytanii ws. Brexitu
Donald Tusk napisał wczoraj na Twitterze, że przeprowadził rozmowę telefoniczną z premier Wielkiej Brytanii Theresą May podczas, której omówił, kolejne kroki po stronie brytyjskiej, w sprawie Brexitu.
Donald Tusk napisał wczoraj na Twitterze, że przeprowadził rozmowę telefoniczną z premier Wielkiej Brytanii Theresą May podczas, której omówił, kolejne kroki po stronie brytyjskiej, w sprawie Brexitu.
Przewodniczący Rady Europejskiej nie przekazał żadnych konkretnych informacji na temat tej rozmowy.
W czwartek Theresa May rozmawiała też przez telefon z kanclerz Niemiec Angelą Merkel i premierem Holandii Markiem Ruttem, a w ten weekend ma odbyć kolejne rozmowy z przywódcami UE.
Brytyjscy parlamentarzyści odrzucili w głosowaniu wynegocjowaną przez Wielką Brytanię umowę wyjścia z Unii Europejskiej.
Za umową opowiedziało się 202 deputowanych, przeciwko było 432.
W razie nie podjęcia dodatkowych środków to na mocy procedury wyjścia opisanej w art. 50 traktatu UE, automatycznie opuści UE bez umowy o północy z 29 na 30 marca.
sobota, 19 stycznia 2019 08:04
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Bank Anglii wprowadza największe zmiany od 50 lat. Banknoty £5, £10, £20…
Brytyjski supermarket, który chciał pokonać Aldi, teraz najdroższy. Podw…
Miliony mieszkańców Wielkiej Brytanii tracą ponad 500 GBP na swoich kont…
Wielka Brytania wprowadza ogromną zmianę w mundurkach szkolnych. Eksperc…
Duża sieć komórkowa w Wielkiej Brytanii przywraca darmowy roaming dla mi…
Wielka Brytania obniża rachunki za energię — 129 GBP mniej dla milionów …
Ryanair odwołuje 170 lotów. Linia lotnicza wydaje ostrzeżenie dla pasaże…