Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Szybko, łatwo i za darmo

+ Dodaj ogłoszenie

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Premier przedstawiła plan B ws. Brexitu. Corbyn: Czuję się jak w Dniu Świstaka
Premier przedstawiła plan B ws. Brexitu. Corbyn: Czuję się jak w Dniu Świstaka

Premier przedstawiła tak zwany plan B ws. Brexitu stworzony Po tym jak brytyjski rząd nie poprał w zeszłym tygodniu wynegocjowanej przez rząd Theresy May.

Zgodnie z planem Wielka Brytania ma opuścić Unię Europejską już 29 marca a Agencja Reuters podaje, że rośnie szansa na wyjście z Unii Europejskiej „bez żadnych przepisów”.


Podczas wystąpienia Theresa May premier powiedziała, że wsłuchała się w głos kolegów z parlamentu w sprawie brexitu i odbyła wiele spotkań w ubiegłym tygodniu.

Według premier przeprowadzenie drugiego referendum dotyczącego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, wywołałoby zbyt dużo problemów, dlatego obowiązkiem rządu jest realizacja decyzji, która już została podjęta.

Premier uważa, że ponowne referendum mogłoby wywołać trudną sytuację i zaszkodzić „spójności społecznej, a także podkopać wiarę w demokrację”.


Premier zapowiedziała też, że będzie prowadziła rozmowy z przedstawicielami Demokratycznej Partii Unionistycznej z Irlandii Północnej, aby wypracować ostateczne rozwiązania w sprawie tak zwanego „backstopu".

Po zakończeniu rozmów wyciągnie z nich wnioski i przekaże je przedstawicielom Unii Europejskiej.

Według Premier losy tak zwanego „twardego brexitu” nie są jeszcze przesądzone.

Przewodniczący Partii Pracy, Jeremy Corbyn skomentował, że po wytępieniu premier nie zmieniło się nic. - Czuję się jak w Dniu Świstaka – powiedział Jeremy Corbyn.

wtorek, 22 stycznia 2019 07:49
 Czytaj poprzedni artykuł:
Mieszkańcy ulicy w Erdington żyją w strachu: nocne walki, kłótnie, na chodnikach leżą pijani i naćpani ludzie
  Czytaj następny artykuł:
Nie będzie opłat za rejestracje dla obywateli UE chcących pozostać w Wielkiej Brytanii po Brexicie