Wiadomości
"Czy to jest piekło, pani premier?". Szef Komisji Europejskiej odmówił T. May renegocjacji umowy brexitowej
Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker odmówił premier Wielkiej Brytanii Theresie May renegocjacji umowy ws. brexitu.
Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker odmówił premier Wielkiej Brytanii Theresie May renegocjacji umowy ws. brexitu.
Wyraził jednak gotowość do sformułowania deklaracji politycznej, by być „bardziej ambitnym pod względem treści i szybkości, jeśli chodzi o przyszłe stosunki miedzy Unią Europejską a Wielką Brytanią”.
Przed rozmową, gdy May i Juncker pozowali do zdjęcia, jeden z dziennikarzy zapytał „Czy to jest piekło, pani premier?”.
Było to nawiązanie do wypowiedzi szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, który na zakończenie wspólnej konferencji z irlandzkim premierem Leo Varadkarem w środę (6.02) oświadczył, że "zastanawiał się, jak wygląda specjalne miejsce w piekle dla tych, którzy promowali brexit bez choćby szkicu planu tego, jak go bezpiecznie przeprowadzić”.
Źródło:x-news
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Bank Anglii wprowadza największe zmiany od 50 lat. Banknoty £5, £10, £20…
Brytyjski supermarket, który chciał pokonać Aldi, teraz najdroższy. Podw…
Miliony mieszkańców Wielkiej Brytanii tracą ponad 500 GBP na swoich kont…
Wielka Brytania wprowadza ogromną zmianę w mundurkach szkolnych. Eksperc…
Duża sieć komórkowa w Wielkiej Brytanii przywraca darmowy roaming dla mi…
Wielka Brytania obniża rachunki za energię — 129 GBP mniej dla milionów …
Ryanair odwołuje 170 lotów. Linia lotnicza wydaje ostrzeżenie dla pasaże…