Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Królowa Elżbieta II zamieściła pierwsze zdjęcie na Instagramie
Królowa Elżbieta II zamieściła pierwsze zdjęcie na Instagramie

Podczas wizyty w londyńskim Science Museum królowa Elżbieta II zamieściła swoje pierwsze zdjęcie na Instagramie.

Zdjęcie, podobnie jak wideo uwieczniające ten historyczny moment. pojawiło się na profilu rodziny królewskiej.

Królowa umieściła na Instagramie zdjęcie listu napisanego w 1843 do jej prapradziadka, księcia Alberta, przez matematyka Charlesa Babbage, i napisała:


„Dziś, podczas wizyty w Science Museum, zainteresowałam się listem z Królewskich Archiwów, napisanym w 1843 roku do mojego prapradziadka, księcia Alberta. Charles Babbage, uznany za jednego z pionierów technologii, zaprojektował «Mechanizm różnicowy», którego prototyp książę Albert miał okazję zobaczyć w lipcu 1843 roku.

W liście Babbage poinformował królową Wiktorię i księcia Alberta o swoim wynalazku, «Silniku Analitycznym». To na nim tworzone były pierwsze programy komputerowe przez Adę Lovelace, córkę Lorda Byrona.

Dziś miałem przyjemność poznawać inicjatywy związane z programowaniem komputerowym dla dzieci i wydaje mi się stosowne, że publikuję ten post na Instagramie w Muzeum Nauki, które od dawna propaguje technologię, innowacyjność i inspiruje następne generacje wynalazców.

Elizabeth R.”


Źródło: x-news

piątek, 08 marca 2019 07:08
 Czytaj poprzedni artykuł:
„Po brexicie nie będzie już tak łatwo Polakom przyjeżdżać i pracować w W. Brytanii”
  Czytaj następny artykuł:
Wielka Brytania ma wielki kryzys, jesteśmy jeden krok od końca tego państwa. Prof. N. Davies o relacjach polsko-brytyjskich po brexicie