Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania „Po brexicie nie będzie już tak łatwo Polakom przyjeżdżać i pracować w W. Brytanii”
„Po brexicie nie będzie już tak łatwo Polakom przyjeżdżać i pracować w W. Brytanii”

Na Zamku Królewskim w Warszawie obyła się trzecia edycja Polsko-Brytyjskiego Forum Belwederskiego. Cykl spotkań poświęcony jest pogłębianiu dialogu między społeczeństwami obywatelskimi Polski i Wielkiej Brytanii oraz wzmocnienie partnerstwa między naszymi krajami.

Jednym z gości Forum był Charles Grant, dyrektor brytyjskiego think tanku Centre for European Reform, który odniósł się do atmosfery na Wyspach po referendum brexitowym oraz pozycji Wielkiej Brytanii po ewentualnym opuszczeniu Unii Europejskiej.

- Wielka Brytania stała się mniej przyjazna dla ludzi z innych krajów, takich jak Polska. Niewiele, ale po referendum część moich polskich znajomych poczuła się mniej mile widziana. Takie poczucie powoli osłabło, jednak liczba Polaków przyjeżdżających do Wielkiej Brytanii zdecydowanie spadła – przyznał Grant.

Dyrektor Centre for European Reform uważa, że jeśli Wielka Brytania opuści Unię Europejską, to Polakom trudniej będzie przyjeżdżać i pracować w W. Brytanii.
- Po brexicie nie będzie już tak łatwo Polakom przyjeżdzać i pracować w W. Brytanii, jak wcześniej, bo będą potrzebować pozwoleń na pracę, a minimalny poziom zarobków może utrudnić im wjazd.

Według Granta, po brexicie Polska może pomóc jego krajowi w relacjach z Unią.

- Wielka Brytania będzie na bardzo słabej pozycji wobec Polski i całej Unii po brexicie. Będzie miała problem z dostępem do informacji. Nie wiemy, jak będziemy dowiadywać się, co się dzieje w UE. Polska może w tym pomóc W. Brytanii poprzez przyjazne relacje – dodał Grant.

Polsko-Brytyjskie Forum Belwederskie jest organizowane od 2017 r. naprzemiennie w Wielkiej Brytanii i w Polsce.


Źródło: x-news

piątek, 08 marca 2019 07:23
 Czytaj poprzedni artykuł:
Theresa May: Wielka Brytania może nigdy nie opuścić UE
  Czytaj następny artykuł:
Królowa Elżbieta II zamieściła pierwsze zdjęcie na Instagramie