Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Jutro głosowanie w sprawie Brexitu
Jutro głosowanie w sprawie Brexitu

Dziś jest ostatni dzień uzgodnień negocjatorów z Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii przed jutrzejszym głosowaniem nad umową brexitową w brytyjskim parlamencie.


Theresa May powiedziała kilka tygodni temu, że wraz z zespołem ds. brexitu będzie kontynuować negocjacje w Brukseli i że głosowanie odbędzie się do 12 marca.

Dotychczasowe rozmowy nie przyniosły żadnych skutków i nie doprowadziły do przełamania impasu. Wielka Brytania domaga się zmian w umowie, Unia Europejska nie chce się na to zgodzić.

Premier Theresa May ostrzegła w piątek, że jeśli parlament odrzuci wynegocjowane z Brukselą porozumienie w sprawie Brexitu, Wielka Brytania może nigdy nie opuścić Unii Europejskiej.


Theresa May dodała też, że Brytyjczycy spędzili wiele miesięcy na kłótniach o Brexit, a można było w tym czasie koncentrować się na poprawie warunków życia - naprawie służby zdrowia, szkół czy społeczności.
Wielka Brytania rozpoczęła proces wyjścia z Unii Europejskiej 29 marca ubiegłego roku i powinna opuścić Wspólnotę 29 marca 2019 roku.

W razie nie podjęcia dodatkowych środków to na mocy procedury wyjścia opisanej w art. 50 traktatu UE, automatycznie opuści UE bez umowy o północy z 29 na 30 marca.

poniedziałek, 11 marca 2019 08:09
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Jest porozumienie z UE w sprawie zmian, dotyczących brexitu
  Czytaj następny artykuł:
Etiopia: Rozbił się Boeing 737. Nie żyje 157 osób, w tym dwóch Polaków