Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Twardy Brexit ciągle bardzo prawdopodobny
Twardy Brexit ciągle bardzo prawdopodobny

Twardy brexit został w środę odrzucony przez Izbę Gmin, jednak to nie oznacza, że on nie nastąpi.

Po porażce May w głosowaniu nad projektem umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, który został odrzucony przez izbę gmin, wczoraj odbyło się głosowanie, w którym Izba Gmin odrzuciła możliwość wyjścia z Unii Europejskiej bez umowy.


Brytyjski parlament odrzucił projekt wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez umowy zaledwie czterema głosami 312 do 308.

Jednak według rzecznika KE, aby wykluczyć scenariusz brexitu bez umowy, nie wystarczy przeciw niemu głosować, ale trzeba zgodzić się na porozumienie.

Unia Europejska jest przygotowana na wyjście Wielkiej Brytanii z UE z umową lub bez - zaznaczył w środę wieczorem rzecznik Komisji Europejskiej.


Według rzecznika istnieją tylko dwa sposoby opuszczenia Unii Europejskiej: z umową lub bez, a Unia Europejska jest przygotowana na oba.

Wielka Brytania rozpoczęła proces wyjścia z Unii Europejskiej 29 marca ubiegłego roku i powinna opuścić Wspólnotę 29 marca 2019 roku.

W razie nie podjęcia dodatkowych środków to na mocy procedury wyjścia opisanej w art. 50 traktatu Unii Europejskiej, Wielka Brytania automatycznie opuści Wspólnotę bez umowy o północy z 29 na 30 marca.

czwartek, 14 marca 2019 13:01
 Czytaj poprzedni artykuł:
Reprezentacja Anglii połączy społeczeństwo podzielone przez Brexit?
  Czytaj następny artykuł:
Dziś Izba Gmin zagłosuje na tym czy opóźnić brexit