Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Wystawa w Londynie pokazuje, jak wyglądał tydzień przed referendum brexitowym oczami mediów
Wystawa w Londynie pokazuje, jak wyglądał tydzień przed referendum brexitowym oczami mediów

W londyńskiej galerii Krypta odbył się wernisaż poświęcony brexitowi. Kurator wystawy wyjaśnia koncepcję wystawy, którą nazywa „odzyskaniem kontroli”.

- Tą wystawą zadajemy pytanie: kto tworzy brytyjską prasę? Chcemy odebrać całkowitą kontrolę mediom i umożliwić ludziom analizę informacji. Pokazać, jak to wyglądało w tygodniu referendalnym – powiedział kurator wystawy Bryden, który występuje tylko pod nazwiskiem.


W galerii Krypta zobaczyć można głównie gazety i transparenty z tygodnia referendalnego. Jedna z instalacji prezentowała kubek herbaty, na który krzyczeli zwolennik i przeciwnik brexitu. Opis głosił, że do ogrzania kubka herbaty potrzeba ośmiu lat takich krzyków.

Wystawę można oglądać do 24 marca. Miała zostać zamknięta bezpośrednio przed pierwotnie planowaną datą wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, ale w związku z opóźnieniem brexitu nie jest wykluczone, ze zostanie przedłużona.

Źródło:x-news

sobota, 16 marca 2019 06:16
 Czytaj poprzedni artykuł:
Theresa May apeluje o "honorowy kompromis" ws. brexitu
  Czytaj następny artykuł:
Mężczyzna zastrzelony przez policję w mieszkaniu w Birmingham