Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Theresa May: Brexit najpóźniej do końca czerwca, nie ma mowy o kolejnym referendum
Theresa May: Brexit najpóźniej do końca czerwca, nie ma mowy o kolejnym referendum

Brytyjska premier Theresa May poinformowała, że Brexit odbędzie się nie później niż 30 czerwca.

Zaznaczyła, że osobiście żałuje, że parlamentowi nie udało się dojść do porozumienia w sprawie wynegocjowanej przez nią z Brukselą umowy regulującej procedurę Brexitu.


Zaznaczyła, że to od deputowanych zależy teraz, czy Wielka Brytania opuści Unię na mocy umowy czy też bez niej, oraz, czy - przeciwnie - nie opuści jej wcale.

- Dziś napisałam do Donalda Tuska, przewodniczącego Rady Europejskiej, z prośbą o przedłużenie terminu z artykułu 50 do 30 czerwca.

Do tego czasu parlamentarzyści muszą podjąć ostateczną decyzję: czy chcą opuścić Unię na mocy umowy, która jest wynikiem referendum, oddając nam kontrolę nad finansami, granicami i prawem, chroniąc miejsca pracy i bezpieczeństwo państwa, czy wyjść bez umowy.


A może nie chcą wcale z Unii wychodzić? – powiedziała premier May.

Szefowa brytyjskiego rządu po raz kolejny odcięła się od spekulacji na temat powtórzenia referendum, na mocy którego 23 czerwca 2016 r. niemal 52% głosujących opowiedziało się za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Theresa May po raz kolejny zapewniła, że jest bezwzględnie zdeterminowana do zrealizowania decyzji, jaką podjęli obywatele podczas głosowania.

Źródło:x-news

czwartek, 21 marca 2019 12:42
 
Chcesz się z nami podzielić czymś, co dzieje się blisko Ciebie? Wyślij nam zdjęcie, film lub informację na: redakcja@bham.plCzytaj poprzedni artykuł:
T. May: Krótkie przedłużenie procedury daje możliwość opuszczenia UE z wynegocjowaną umową
  Czytaj następny artykuł:
Ataki wandali na meczety w Birmingham