Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania "Sześć miesięcy to naprawdę sporo czasu i może coś się zmieni w myśleniu brytyjskim". D. Tusk zadowolony z odroczenia brexitu
"Sześć miesięcy to naprawdę sporo czasu i może coś się zmieni w myśleniu brytyjskim". D. Tusk zadowolony z odroczenia brexitu

– Fakt, że daliśmy Brytyjczykom ponad sześć miesięcy w tej elastycznej formule daje wciąż szanse, aby znaleźli możliwie najlepsze rozwiązanie – powiedział w Brukseli przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.

Unijni przywódcy zgodzili się na elastyczne odroczenie brexitu do 31 października.


Wcześniej w czerwcu ma dojść do przeglądu postępów sytuacji na Wyspach. Zadowolenia z wyniku szczytu nie krył przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, choć przyznał, że między innymi prezydent Francji chciał przyjąć wcześniejszy termin wyjścia Brytyjczyków ze wspólnoty.

Tusk dodał, że najlepszym rozwiązaniem byłoby wycofanie się w ogóle z brexitu.


– Będę robił wszystko, żeby uniknąć ostrego konfliktu podczas tego wychodzenia, a może uda się w ogóle zapobiec brexitowi – powiedział szef Rady Europejskiej Donald Tusk po szczycie w Brukseli.

Unijni przywódcy zgodzili się na odroczenie terminu opuszczenia Unii Europejskiej przez Zjednoczone Królestwo. rzywódcy 27 państw członkowskich i Wielka Brytania zgodzili się na opóźnienie brexitu do 31 października.

Źródło:x-news

czwartek, 11 kwietnia 2019 13:03
 Czytaj poprzedni artykuł:
Julian Assange aresztowany. Po siedmiu latach twórcę WikiLeaks wydalono z ambasady Ekwadoru w Londynie
  Czytaj następny artykuł:
Śnieżna prognoza dla Wielkiej Brytanii - w tym tygodniu temperatra spadnie do -5 stopni