Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Julian Assange aresztowany. Po siedmiu latach twórcę WikiLeaks wydalono z ambasady Ekwadoru w Londynie
Julian Assange aresztowany. Po siedmiu latach twórcę WikiLeaks wydalono z ambasady Ekwadoru w Londynie

Julian Assange, twórca WikiLeaks, został aresztowany przez policję po wydaleniu go z ambasady Ekwadoru w Londynie.

Aktywista przebywał na terenie placówki dyplomatycznej od 2012 r. Wczoraj (10.04) działacze WikiLeaks poinformowali, że odkryli „rozległą operację szpiegowską” wymierzoną przeciwko Assange’owi i stwierdzili, że pozbawienie go azylu jest „kwestią godzin”.


Julian Assange najprawdopodobniej będzie wydany Stanom Zjednoczonym, które domagają się jego ekstradycji w związku z największym w historii wyciekiem wojskowych informacji. Opublikowano je na łamach serwisu WikiLeaks.

Za pośrednictwem WikiLeaks informowano m.in. łamaniu praw człowieka przez wojska amerykańskie podczas wojen w Afganistanie i Iraku.

Jedynym z najgłośniejszych nagrań opublikowanych przez serwis był film „Collateral Murder”, na którym przedstawiono incydenty z udziałem żołnierzy USA strzelających do ludności cywilnej z helikopterów.


Źródło:x-news

czwartek, 11 kwietnia 2019 14:01
 Czytaj poprzedni artykuł:
Trzy osoby ranne w wypadku, który miał miejsce podczas pościgu policyjnego w Birmingham
  Czytaj następny artykuł:
"Sześć miesięcy to naprawdę sporo czasu i może coś się zmieni w myśleniu brytyjskim". D. Tusk zadowolony z odroczenia brexitu