Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Opozycja chce aby przedterminowe wybory odbyły się w listopadzie
Opozycja chce aby przedterminowe wybory odbyły się w listopadzie

Opozycja i współpracujące z nią ugrupowania uzgodniły, że przedterminowe wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii powinny odbyć się w najwcześniej w listopadzie.

Dzięki takiemu terminowi rząd by musiał poprosić Unię Europejską o kolejne opóźnienie terminu wyjścia kraju z Unii Europejskiej.

Boris Johnson chciałby jednak rozpisać wybory na 15 października, dzięki czemu nowy rząd wziął udział w zaplanowanej na 17-18 października ostatniej Radzie Europejskiej przed planowanym terminem wyjścia kraju z UE z końcem miesiąca.

Taka data przedterminowych wyborów miałyby pozwolić szefowi rządu na uniknięcie realizacji postanowień ustawy przyjętej w środę głosami opozycji.


Ustawa ta zmusza premiera do opóźnienia procesu opuszczenia Wspólnoty do końca stycznia 2020 roku, jeśli do 19 października żaden projekt porozumienia nie uzyska większości głosów w Izbie Gmin.

Za ustawą zagłosowali posłowie opozycji wraz z buntownikami z rządzącej Partii Konserwatywnej. Ustawa przeszła stosunkiem 327 do 299 głosów.

piątek, 06 września 2019 14:24
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze

Chcesz się z nami podzielić czymś, co dzieje się blisko Ciebie? Wyślij nam zdjęcie, film lub informację na: redakcja@bham.plCzytaj poprzedni artykuł:
Wypadek drogowy na M1. Tir wjechał w furgonetkę
  Czytaj następny artykuł:
Brat Borisa Johnsona, Joseph, podał się do dymisji "Jestem rozdarty między lojalnością wobec rodziny a interesem narodowym"