Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Boris Johnson potwierdził że wyśle list z prośbą o opóźnienie Brexitu
Boris Johnson potwierdził że wyśle list z prośbą o opóźnienie Brexitu

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk poinformował na Twitterze, że rozmawiał z brytyjskim premierem Borisem Johnsonem. Tematem były ustalenia ws. brexitu.

Boris Johnson potwierdził w rozmowie telefonicznej z Donaldem Tuskiem, że wyślę list z prośbą o dalsze opóźnienie Brexitu.


Brytyjska Izba Gmin przyjęła w sobotnim głosowaniu poprawkę Letwina. Oznacza ona, że brytyjski premier Boris Johnson zapewne będzie musiał jeszcze tego dnia poprosić o przesunięcie terminu brexitu do 31 stycznia 2020 roku.

"Czekam na list w sprawie przedłużenia brexitu" - napisał teraz na Twitterze Donald Tusk. Dodał, że obaj politycy rozmawiali o sytuacji, jaka zaistniała po głosowaniu w Izbie Gmin.

Premier Wielkiej Brytanii jednak wcześniej napisał w liście do parlamentarzystów, że zamierza powiedzieć UE, iż dalsze odkładanie brexitu nie jest rozwiązaniem.

Zdaniem szefa rządu możliwe jest odrzucenie przez Wspólnotę wniosku o przełożenie daty brexitu.


"Nie będę negocjował z Unią Europejską przełożenia terminu. Powiem UE to, co mówiłem brytyjskiej opinii publicznej przez 88 dni mojego urzędowania na stanowisku premiera - dalsze opóźnienie nie jest rozwiązaniem" - napisał Johnson w liście, którego treść cytuje stacja Sky News.

"Jest zupełnie możliwe, że nasi przyjaciele w Unii Europejskiej odrzucą żądanie parlamentu o dalsze opóźnienie (albo nie podejmą decyzji szybko)" - zaznaczył.

sobota, 19 października 2019 21:30
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Boris Johnson wysłał list z prośbą o opóźnienie Brexitu, ale …bez podpisu
  Czytaj następny artykuł:
Izba Gmin odłożyła głosowanie ws. brexitu. Boris Johnson musi poprosić o opóźnienie brexitu