Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Brytyjski poseł Daniel Kawczynski chce, aby Polska zawetowała opóźnienie brexitu
Brytyjski poseł Daniel Kawczynski chce, aby Polska zawetowała opóźnienie brexitu

Brytyjski poseł polskiego pochodzenia Daniel Kawczynski, chce, aby Polska zawetowała w Unii Europejskiej opóźnienie brexitu.

Wrozmowie ze Sky News powiedział - Musimy robić wszystko, co w naszej mocy, by Wielka Brytania opuściła UE 31 października.


Wcześniej na Twitterze Daniel Krawczynski pisał, że "robi wszystko, co może", by przekonać Polskę do skorzystania z weta podczas unijnego głosowania ws. przedłużenia terminu brexitu.

Oznajmił również, że inni namawiają do tego samego Węgry i Czechy. - To nasz obowiązek, by zrobić wszystko, co zgodne z prawem i konstytucją, by zapewnić opuszczenie Unii Europejskiej do 31 października - powiedział Krawczyński, który należy do Partii Konserwatywnej.

Poseł Krawczyński zasiada w parlamencie jako przedstawiciel Shrewsbury i Atcham w hrabstwie Shropshire, jest pierwszym brytyjskim posłem pochodzenia polskiego.


W rozmowie ze Sky News Krawczynski stwierdził, że brytyjski parlament jest zdominowany przez zwolenników pozostania w UE i stara się blokować brexit, lekceważąc wolę Brytyjczyków, wyrażoną w referendum.

Dodał też, że problemem jest to, że "Unia Europejska działa jak mafijny kartel, przez co wszystkie kraje członkowskie boją się wychylić i być jedynym, które nie zgodzi się na opuźnienie brexitu".

- Mamy nadzieję, że Warszawa i Budapeszt wspólnie będą miały odwagę, by to zrobić – powiedział Krawczynski

wtorek, 22 października 2019 07:15
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Pasażerka nie chciała płacić za nadbagaż. Założyła 2,5 kg ubrań
  Czytaj następny artykuł:
Protest zwolenników Juliana Assange’a w Londynie. Sąd nie odroczył procesu ekstradycyjnego założyciela WikiLeaks