Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Śmierć 11-letniej dziewczynki w parku rozrywki Drayton Manor była nieszczęśliwym wypadkiem
Śmierć 11-letniej dziewczynki w parku rozrywki Drayton Manor była nieszczęśliwym wypadkiem

Śmierć dziewczynki, która utonęła po wypadnięciu z przejażdżki Splash Canyon w parku rozrywki Drayton Manor była nieszczęśliwym wypadkiem.

Dwa lata po tragicznej śmierci dziewczynki zakończyło się postępowanie sadowe wszczęte przeciwko zostanie wszczęte przeciwko parkowi rozrywki Drayton Manor.

Jury w sądzie Stafford Coroner's Court po prawie pięciogodzinnej naradzie orzekło, że śmierć Evha Jannath była nieszczęśliwym wypadkiem.


Pochodząca z Leicester 11-letnia Evha Jannath przebywała dwa lata temu w znajdującym się w hrabstwie Staffordshire parku rozrywki na wycieczce szkolnej.

Podczas korzystania ze Splash Canyon wpadła do wody. Dziewczynki nie udało się uratować.

Dziewczynka i czwórka jej przyjaciół weszli na przejażdżkę bez nauczyciela po tym, jak pracownicy szkoły zgodzili się na prośbę uczniów na jazdę bez opieki.

Według nagrań monitoringu Evha, która nie umiała pływać, początkowo wpadła do wody sięgającej do ud.

Próbowała wrócić do swoich kolegów. Koledzy ją wołali a inna osoba jadąca na innej platformie krzyczała, aby dziewczynka pozostała tam, gdzie jest.

Evha jednak zaczęła iść w kierunku, przyjaciół i próbowała się wspiąć na „Travelator”, który unosi statki z wody, na platformę wyjściową.

Kiedy wspięła się na „pokryte glonami” drewniane deski, spadła do znacznie głębszej wody w innym miejscu.


Uczniowie i świadkowie podnieśli alarm, a personel parku rozrywki rozpoczął poszukiwania dziewczynki.

Około 11 minut po powiadomieniu personelu, dziewczynka została zauważona jak wypłynęła z pod wody „twarzą w dół”.

Minęło kolejne sześć minut, zanim pracownicy parku rozrywki zdołali ją wyciągnąć, wtedy została opisana jako „bez życia”.

Po tragedii Drayton Manor był zamknięty przez 3 dni. Na miejscu pracowali śledczy kontynuujący swoje dochodzenie.

Firma Merlin Entertainments, która jest właścicielem kilku parków rozrywki w UK, zdecydowała, że w ramach środków ostrożności zamknie przejażdżki wodne w Alton Towers, Thorpe Park oraz znajdującą się w Legoland Windsor Viking River Rapid, które zostały otwarte ponownie po kilku dniach.

Rodzina Evhy wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że jest załamana tą tragedią i zażądała, aby Splash Canyon pozostał zamknięty do czasu zakończenia śledztwa i ustalenia wszystkich okoliczności.

Park rozrywki Drayton Manor poinformował, nie otworzy Splash Canyon dopóki nie uzyska zgody Urzędu Zdrowia i Bezpieczeństwa (HSE).

wtorek, 12 listopada 2019 12:42
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Powódź nie zatrzymała listonosza. Paczki i listy dowoził kajakiem
  Czytaj następny artykuł:
15-latek dźgnięty nożem w Erdington