Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Atak terrorystyczny na London Bridge. Dwie ranne osoby zmarły w wyniku odniesionych obrażeń
Atak terrorystyczny na London Bridge. Dwie ranne osoby zmarły w wyniku odniesionych obrażeń

W piątek na Moście Londyńskim doszło do ataku nożownika. Sprawca - uzbrojony w sporej wielkości nóż i z przyczepionymi do ubrania atrapami ładunków wybuchowych - został powstrzymany przez przechodniów, którzy odebrali mu broń.

Napastnik, który zdążył ranić pięć osób został zastrzelony przez interweniującego policjanta.


Zdarzenie zakwalifikowano jako "atak terrorystyczny". Most zamknięto dla ruchu.

Wieczorem w piątek londyńska policja poinformowała, że dwie ranne osoby zmarły w wyniku odniesionych obrażeń.

Przechodnie, którzy obezwładnili nożownika na Moście Londyńskim w piątek zostali okrzyknięci w Wielkiej Brytanii bohaterami.

Napastnik wyjął nóż i zaczął nim atakować przechodniów. - Mężczyzna został przez nas zastrzelony - przekazał Neil Basu ze Scotland Yardu. Mimo to policja nadal zaleca unikanie mostu.

Ludzie, którzy rzucili się na napastnika nie mieli pojęcia, że pas szahida, który miał na sobie był jedynie atrapą. - Byliśmy świadkami zapierającego dech w piersiach heroizmu - powiedział burmistrz Londynu, Sadiq Khan.


Premier Boris Johnson, który po informacji o zdarzeniu powrócił ze swojego okręgu wyborczego do Londynu, w wydanym oświadczeniu podziękował służbom bezpieczeństwa oraz przechodniom za ogromne bohaterstwo i zapewnił o solidarności z poszkodowanymi w tym zdarzeniu.

- Chcę oddać hołd niezwykłej odwadze tych przedstawicieli społeczeństwa, którzy interweniowali, by chronić życie innych - powiedział Johnson. - Dla mnie reprezentują to, co najlepsze w naszym kraju i dziękuję im w imieniu wszystkich Brytyjczyków - dodał.

Przekonywał też, że Wielka Brytania "nigdy nie zostanie podzielona ani zastraszona tego rodzaju atakami".

sobota, 30 listopada 2019 06:19
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Sprawca ataku w Londynie był już skazany za terroryzm i zwolniony warunkowo
  Czytaj następny artykuł:
UWAGA: Met Office wydało żółte ostrzeżenie pogodowe przed gęstą mgłą