Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Śnieg, ulewy i wichury. W Wielką Brytanię uderzy kolejny sztorm
Śnieg, ulewy i wichury. W Wielką Brytanię uderzy kolejny sztorm

W ciągu kilku najbliższych dni w Wielkiej Brytanii możemy się spodziewać kolejnego sztormu, któremu będą towarzyszyć ulewy i silne wiatry i opady śniegu.

Meteorolodzy uważają, że w najbliższy weekend kraj czekają trudne warunki poodowe oraz ochłodzenie spowodowane z napływem zimnego powietrza z Arktyki.


Met Office prognozuje, że front burzowy, który nadciągnie w niedzielę, przyniesie deszcz ze śniegiem do północnej części Anglii.

W poniedziałek warunki pogodowe jeszcze bardziej się pogorszą, bo w znaczną część Wielkiej Brytanii uderzy wiatr wiejący z prędkością przekraczającą nawet 70 mil na godzinę.

Według prognoz Birmingham też jest narażone na uderzenie sztormu, który zmierza w kierunku Wielkiej Brytanii.

W regionie West Midlands można się spodziewać silnego wiatru, ulewnego deszczu z burzami, a nawet istnieje szansa, że spadnie śnieg.


Met Office jeszcze nie wydało ostrzeżeń pogodowych, ale Alex Burkill poinformował, że w związku z silnym wiatrem, deszczem i śniegiem prawdopodobnie zostaną one wydane w ciągu kilku dni.

Meteorolodzy nie wykluczają też, że taka pogoda przekształci się w sztorm, który niesie ryzyko spowodowania dużych szkód i strat materialnych i wtedy trzeba będzie nadać imię.

Sztormy są nazywane, gdy istnieje średnie lub wysokie ryzyko, że warunki pogodowe będą tak złe, że mogą wyrządzić poważne szkody, powodując duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

piątek, 24 stycznia 2020 07:07
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Brexit za kilka dni stanie się faktem. Jest zgoda królowej Elżbiety II
  Czytaj następny artykuł:
Książę Karol zignorował wiceprezydenta USA? Biały Dom zaprzecza