Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Horror w West Midland Safari Park, dzikie psy uciekły podczas sztormu i zagryzły 16 zwierząt
Horror w West Midland Safari Park, dzikie psy uciekły podczas sztormu i zagryzły 16 zwierząt

16 zwierząt zostało zagryzionych West Midland Safari Park przez stado dzikich afrykańskich psów, które uciekły ze swojej zagrody.

Z powodu szkód spowodowanych przez Storm Ciara, dzikie psy zdołały przejść do sąsiedniej zagrody i zagryźć 6 jeleni i 10 owiec grzywiastych.


Rzeczniczka parku powiedziała, że 12 dzikich psów weszło do sąsiedniej zagrody we wczesnych godzinach 9 lutego, gdy sztorm Ciara nawiedził kraj.

Na terenie znajdowały się daniele perskie i owce grzywiaste (Barbary sheeps).

- W żadnym momencie nie było zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego i nie było niebezpieczeństwa, że jakiekolwiek zwierzęta uciekną z parku - powiedziała rzeczniczka.

Rzeczniczka poinformowała też, że dzikie psy powróciły do swojej zagrody.

Według rzeczniczki West Midland Safari Park, dzikie psy weszły do sąsiedniego osiedla przez bramę wejściową, która została uszkodzona podczas sztormu, który nawiedził Worcestershire tego ranka.


Komentując zbliżający się sztorm Dennis, powiedziała - Zdajemy sobie sprawę z ostrzeżeń pogodowych obowiązujących w ten weekend i będziemy dokładnie wszystko monitorować.

- Zawsze podejmujemy decyzje w najlepszym interesie naszych zwierząt i bezpieczeństwa zwiedzających.

Według World Wildlife Fund dziki pies afrykański jest jednym z najbardziej zagrożonych ssaków na świecie, na wolności pozostało tylko około 1400 zwierząt.

piątek, 14 lutego 2020 16:11
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
PILNE: Osiem samolotów na lotnisku Heathrow zablokowanych z powodu podejrzenia koronawirusa
  Czytaj następny artykuł:
UWAGA: Żółte i bursztynowe alerty! W weekend czeka nas 32 godziny silnego wiatru i deszczu. Nadciąga sztorm Denis