Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania UWAGA: Żółte i bursztynowe alerty! W weekend czeka nas 32 godziny silnego wiatru i deszczu. Nadciąga sztorm Denis
UWAGA: Żółte i bursztynowe alerty! W weekend czeka nas 32 godziny silnego wiatru i deszczu. Nadciąga sztorm Denis

Met Office już od kilku dni ostrzegało przed bardzo silnymi wiatrami, które wystąpią w całym kraju w sobotę i niedzielę.

Kraj jeszcze się zmaga z tragicznymi skutkami sztormu Ciara, a już musi się przygotować się na kolejny weekend zakłóceń, wichur i ulewnych deszczy, ponieważ uderzy sztorm Dennis.


Biuro meteorologiczne wydało żółte ostrzeżenia pogodowe przed silnym wiatrem i deszczem dla prawie całej Wielkiej Brytanii oraz kilka bursztynowych ostrzeżeń przed ulewami w niektórych regionach.

Według biura meteorologicznego w weekend możemy się spodziewać jeszcze gorszej pogody niż zapowiadano wcześniej.

Według prognozy pogody dla Birmingham, od godziny 5 rano w sobotę czeka nas 32 godziny ulewnego deszczu i silnego wiatru.

Najnowszy żółty alert pogodowy wydany przez Met Office obowiązuje od soboty 15 lutego od godziny 10:00 do godziny 12:00 w niedzielę.


Bursztynowe ostrzeżenie przed silnym deszczem dla niektórych regionów obowiązuje od soboty 15 lutego od godziny 12:00 do godziny 15:00 w niedzielę. Bursztynowe alerty nie obejmują Birmingham.

Dennis, który będzie czwartą burzę sezonu, może być również silny jak ostatni sztorm.

Sztorm ma uderzyć w sobotę, przynosząc wiatry o prędkości 70 mil na godzinę oraz silne opady deszczu. Taka pogoda ma się utrzymać przez cały weekend.

Met Office ostrzega przed urazami i niebezpieczeństwem dla życia, które mogą spowodować latające odłamki, lub spadające dachówki z dachów, a także przewracane przez silny wiatr drzewa.

Biuro meteorologiczne ostrzega też przed ewentualnymi opóźnieniami w transporcie drogowym, kolejowym, lotniczym i promowym.


Istnieje też możliwość uszkodzenia budynków, takich za zerwanie dachów lub dachówek z dachów.

Należy się też przygotować na możliwość wystąpienia przerw w dostawie prądu i innych usług, jak brak Internetu lub brak sygnału telefonii komórkowej.

Niektóre drogi przy brzegu morza mogą być nieprzejezdne z powodu zalania przez wysokie fale.

piątek, 14 lutego 2020 12:24
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Horror w West Midland Safari Park, dzikie psy uciekły podczas sztormu i zagryzły 16 zwierząt
  Czytaj następny artykuł:
Pacjentka zakażona koronawirusem brała udział w konferencji, w której uczestniczyło 250 osób