Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Koronawirus: Zmarły już 1523 osoby. W wielkiej Brytanii zamknięto koleją przychodnię
Koronawirus: Zmarły już 1523 osoby. W wielkiej Brytanii zamknięto koleją przychodnię

Przychodnia lekarska w Portsmouth została zamknięta po tym, jak kobieta z podejrzeniem koronawirusa odwiedziła lekarza rodzinnego.

Pacjentom nakazano opuszczenie Kingston Crescent Surgery o 16:30 po południu z powodu „nagłego wypadku”.

Alarm został podniesiony przez kobietę, która niedawno przyleciała na lotnisko Gatwick i poszła do przychodni, bo się czułą źle.


Służba zdrowia ostrzega, aby w przypadku zauważenia objawów wirusa, trzymać się z dala od szpitala, pozostać w domu w izolacji, zadzwonić pod numer 111 i czekać na transport.

Objawy zakażenia nowym koronawirusem są zbliżone do ciężkiej grypy albo zapalenia płuc, takie jak: gorączka, dreszcze, bóle mięśniowe, katar, kaszel oraz duszności.

Zamknięcie ogłoszono w oświadczeniu na stronie internetowej Portsdown Group Practice, w którym napisano: „Z powodu koronawirusa nasza przychodnia Kingston Crescent została zamknięta do odwołania w celu przeprowadzenia głębokiego czyszczenia.


Według najnowszych danych bilans ofiar śmiertelnych w Chinach kontynentalnych wzrósł do 1523, całkowita liczba zakażonych wirusem, w tym głównie w Hubei, wynosi 66 492, a wyleczonych 8096.

Poza Chinami kontynentalnymi liczba osób zakażonych koronowirusem wynosi ok. 600, spośród których trzy zmarły - w Hongkongu, Japonii i na Filipinach.

Najwięcej zakażonych jest w Japonii - 259, Singapurze - 67 i właśnie w Tajlandii. Koronawirusa wykryto w ok. 30 krajach.

sobota, 15 lutego 2020 08:32
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Uwaga: Istnieje zagrożenie dla życia. Sztorm Dennis może wywołać większe powodzie niż Ciara
  Czytaj następny artykuł:
Członek polskiego gangu narkotykowego z Peterborough skazany na 14,5 roku więzienia