Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania 87 osób zmarło w ciągu ostatniej doby. 422 śmiertelne ofiary i 8 077 potwierdzonych przypadków koronawirusa w UK
87 osób zmarło w ciągu ostatniej doby. 422 śmiertelne ofiary i 8 077 potwierdzonych przypadków koronawirusa w UK

Według najnowszych informacji opublikowanych przez NHS England liczba wszystkich śmiertelnych ofiar wzrosła do 422. W ciągu ostatniej doby zmarły aż 87 osób.

Według  BBC do tej pory 8 077 osób uzyskało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa w Wielkiej Brytanii. W ciągu ostatniej doby potwierdzono 1 427 nowych zakażeń.


Wielka Brytania plasuje się na 10. miejscu w skali zarażeń koronawirusem na świecie i na 7 miejscu pod względem ilości zgonów.

Wczoraj premier Boris Johnson wprowadził co najmniej trzytygodniową blokadę społeczną w związku z epidemią koronawirusa, apelując do Brytyjczyków o pozostanie w domu w celu powstrzymania pandemii koronawirusa, określając go "największym zagrożeniem od dekad".

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii mogą opuszczać domy tylko z następujących powodów:

  • niezbędne zakupy,
  • ćwiczenia raz dziennie,
  • medyczna opieka,
  • pomoc zagrożonym,
  • droga do pracy (tylko, jeśli to konieczne).

Zabronione zostatały też spotkania więcej niż dwóch osób, o ile nie mieszkają razem, a także wszystkie uroczystości jak chrzciny czy śluby, z wyjątkiem pogrzebów. Nieprzestrzeganie tych reguł będzie groziło karami.

Na całym świecie na COVID-19 zachorowało ponad 400 tys. osób. Zmarło 17 451 osób. Łącznie na świecie wyzdrowiało ponad 103 tys. osób, a w stanie krytycznym jest 12 358 osób.

wtorek, 24 marca 2020 16:10
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
47-letnia kobieta zamordowana w Aston
  Czytaj następny artykuł:
"Social distancing" w wykonaniu D. Trumpa. Odsunął się od lekarki, gdy ta powiedziała, że miała gorączkę