Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Wielka Brytania wprowadzi 14-dniową kwarantannę dla pasażerów linii lotniczych
Wielka Brytania wprowadzi 14-dniową kwarantannę dla pasażerów linii lotniczych

Zgodnie z wcześniejszymi spekulacjami prasowymi Johnson przekazał, że niedługo wszystkie osoby przyjeżdzające drogą powietrzną do Wielkiej Brytanii będą podlegały dwutygodniowej kwarantannie.

jak sprecyzowano później we wspólnym oświadczeniu brytyjsko-francuskim – nie będzie do dotyczyło pasażerów przylatujących z Francji.


Johnson nie podał, od kiedy kwarantanna miałaby obowiązywać, ale brytyjskie media wskazywały w weekend, że byłby to koniec maja 2020 r.

Osoby przybywające do Wielkiej Brytanii musiałyby izolować się w prywatnych mieszkaniach. Źródła rządowe i lotnicze poinformowały BBC News, że taka kwarantanna oznaczałaby, że pasażerowie przybyli spoza UK musieliby od razu po przybyciu na granicę podać tutejszy adres, pod którym się zatrzymają.


Jak dotychczas w Wielkiej Brytanii z powodu koronawirusa zmarło 31 855 osób, co jest drugą najwyższą liczbą na świecie – po Stanach Zjednoczonych. Mimo że średnia dobowa liczba zgonów spada, jest wyraźnie wyższa niż w pozostałych państwach europejskich.

poniedziałek, 11 maja 2020 07:58
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Powrót do pracy – salony fryzjerskie, puby i restauracje pozostaną zamknięte co najmniej do 4 lipca
  Czytaj następny artykuł:
Johnson: Jeszcze nie jest czas, by znosić ograniczenia, ale można powoli i warunkowo je łagodzić