Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Powrót do pracy – salony fryzjerskie, puby i restauracje pozostaną zamknięte co najmniej do 4 lipca
Powrót do pracy – salony fryzjerskie, puby i restauracje pozostaną zamknięte co najmniej do 4 lipca

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii nie będą mogli się ostrzyc, odwiedzić pubu ani zjeść obiad w restauracji conajmniej do 4 lipca – powiedział minister spraw zagranicznych Dominic Raab dla Sky News.

Rząd przestawił trzystopniowy plan warunkowego znoszenia ograniczeń wprowadzonych w celu zatrzymania epidemii koronawirusa.

W pierwszym etapie łagodzenia ograniczeń do pracy będą mogły wrócić te osoby, które nie mogą pracować z domu, ale powinny unikać transportu publicznego.


Raab powiedział, że obejmuje to m.in. o osoby zatrudnione w budownictwie czy przemyśle, dodał też, że firmy dostaną wytyczne, w jaki sposób zapewnić bezpieczeństwo w miejscu pracy.

Poinformował też, że dziś zostanie opublikowana pełna lista osób, które poproszone są o powrót do pracy w tym tygodniu.

W drugiej fazie rządowego planu, która rozpocznie się najwcześniej 1 czerwca, zostaną otwarte niektóre sklepy. Otwarte mają być szkoły podstawowe, na początku zerówka, pierwsza szósta klasa.

Raab potwierdził jednak, że fryzjerzy, puby i restauracje będą musiały poczekać do trzeciej fazy, czyli będą mogły wznowić działalność najwcześniej od 4 lipca.


We wczorajszym przemówieniu premier Johnson zastrzegł jednak, że przejście do kolejnego etapu będzie warunkowe i jeśli ponownie zacznie wzrastać liczba zakażeń, rząd nie zawaha się zaostrzyć ponownie ograniczeń.

W ramach rządowego planu uruchomiony został pięciostopniowy system wskazujący zagrożenie koronawirusem, w ramach którego najwyższy, piąty poziom oznacza, że służba zdrowia nie jest w stanie sobie poradzić ze skalą epidemii, a najniższy – że choroby nie ma w kraju.

Plan znoszenia ograniczeń dotyczy tylko Anglii, bo rządy Szkocji, Walii i Irlandii Północnej, która mają kompetencje, by samodzielnie podejmować decyzje w takich kwestiach, już wcześniej ogłosiły przedłużenie ograniczeń o kolejne trzy tygodnie.

poniedziałek, 11 maja 2020 08:26
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Lekarze ostrzegają: złagodzenie ograniczeń może wywołać jeszcze większą drugą falę epidemii
  Czytaj następny artykuł:
Wielka Brytania wprowadzi 14-dniową kwarantannę dla pasażerów linii lotniczych