Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Kto wróci do pracy jako pierwszy? Rząd opublikował najnowsze wytyczne i plan łagodzenia restrykcji
Kto wróci do pracy jako pierwszy? Rząd opublikował najnowsze wytyczne i plan łagodzenia restrykcji

Rząd opublikował 50 stronicowy dokument zawierający szereg szczegółowych zaleceń dotyczących łagodzenia ograniczeń w Anglii.

Od tego tygodnia do pracy powinny wrócić osoby zajmujące się produkcją żywności, budową, produkcją, logistyką, dystrybucją i badaniami naukowymi w laboratoriach.


Zmienione zostały również wytyczne, dotyczące płatnej opieki nad dziećmi, pracę mogą wznowić nianie i opiekunki.

Nowe zalecenia sugerują, że ludzie powinni zakrywać twarz w zamkniętych pomieszczeniach, w których zachowanie dystansu społecznego nie zawsze jest możliwe. Dotyczy to szczególnie środków transportu publicznego oraz niektórych sklepów, w których nie ma możliwości zachowania dystansu 2 m od drugiej osoby.

Ludzie mogą ćwiczyć na świeżym powietrzu każdego dnia tyle razy, ile chcą. Dotyczy to też między innymi wędkowania i tenisa.

Nadal nie będzie można korzystać z takich miejsc, jak place zabaw, siłownie na świeżym powietrzu lub biletowane miejsca wypoczynku na świeżym powietrzu, gdzie istnieje większe ryzyko bliskiego kontaktu i dotykania powierzchni.


Podczas podróży, należy przestrzegać przepisów w Szkocji, Walii i Irlandii Północnej i nie podróżować to tych części Wielkiej Brytanii, gdzie byłoby to niezgodne z wytycznymi lub przepisami wydanymi przez odpowiednią zdecentralizowaną administrację.

Mieszkańcy Anglii mogą spotkać się z inną osobą spoza gospodarstwa domowego, dopóki znajdują się na zewnątrz i przebywają w odległości 2 m od siebie. Według najnowszych wytycznych dwie osoby z różnych gospodarstw domowych mogą się spotkać w parku, jeśli będą oddalone od siebie o 2 metry. W takich spotkaniach będą mogły brać udział tylko dwie osoby, ograniczenia nadal zabraniają spotkań całych rodzin lub par.

Rząd odrzucił wprowadzenie możliwości spotykania się znajomych lub rodzin w domach. Spotkania osób z różnych gospodarstw domowych w domach czy w ogrodach są nadal zakazane.  Od przyszłego miesiąca jednak rozważy umożliwienie spotkań znajomych i rodziny w tak zwanych „bańkach” czyli zamkniętych grupach.

W drugiej fazie rządowego planu, która rozpocznie się najwcześniej 1 czerwca, zostaną otwarte niektóre sklepy. Otwarte mają być szkoły podstawowe, na początku zerówka, pierwsza i szósta klasa.


Od przyszłego miesiąca rząd zamierza zezwolić na organizowanie wydarzeń kulturalnych i sportowych za zamkniętymi drzwiami, unikając przy tym ryzyka kontaktów społecznych na dużą skalę i rozprzestrzeniania się koronawirusa.

W trzeciej i ostatniej fazie, która najwcześniej może rozpocząć się 4 lipca, rząd chce otworzyć salony fryzjerskie i salony piękności, kościoły i niektóre kina, puby i restauracje.

Od środy wzrosną kary dla tych, którzy nie przestrzegają zasad obowiązujących w Anglii. Grzywny wzrosną z 60 do 100 funtów, natomiast maksymalna łączna kara dla tych którzy złamią zasady kilka razy wzrośnie do 3 200 funtów.

poniedziałek, 11 maja 2020 17:10
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Dziś minister finansów ogłosi czy finansowanie pensji pracowników przebywających na „furlough” zostanie przedłużone
  Czytaj następny artykuł:
Rząd wydał zalecenie noszenia masek w niektórych miejscach publicznych w Anglii