Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Dziś minister finansów ogłosi czy finansowanie pensji pracowników przebywających na „furlough” zostanie przedłużone
Dziś minister finansów ogłosi czy finansowanie pensji pracowników przebywających na „furlough” zostanie przedłużone

Minister finansów Rishi Sunak ma dziś przedstawić przyszłość rządowego programu finansowania pensji wypłacanej pracownikom firm niemogących normalnie funkcjonować z powodu epidemii koronawirusa.

20 marca premier nakazał zamknięcie tak szybko, jak to możliwe, wszystkich pubów, klubów, restauracji, kin, muzeów, siłowni i wszelkich miejsc rozrywki.

Później zostało to rozszerzone na wszystkie nieistotne sklepy, które sprzedają ubrania, książki i artykuły elektryczne.


Program pomocy dla gospodarki, który ma przede wszystkim uratować miejsca pracy został wprowadzony pod koniec marca. Program początkowo był wprowadzony na 3 miesiące licząc od początku marca, potem został rozszerzony na kolejny miesiąc.

Teraz minister został wezwany do przedłużenia rządowego programu pomocy dla gospodarki, który ma przede wszystkim uratować miejsca pracy.

Obecnie z pomocy korzysta 6.3 miliona pracowników, czyli prawie jedna czwarta brytyjskiej siły roboczej w sektorze prywatnym. Z programu skorzystało 800 000 firm.

Wcześniej Sunak powiedział, że w lipcu nie będzie nagłego wycofania programu i rząd pracuje nad jego stopniowym wycofywaniem.


„Zamierzamy znaleźć najbardziej skuteczny sposób na zakończenie programu i ułatwienie ludziom powrotu do pracy w wyważony sposób” – powiedział minister finansów.

Brytyjskie media spekulowały, że Sunak zastanawia się nad obniżeniem 80% finansowania, które jest obecnie wypłacane przez państwo do 60% oraz nad obniżeniem pułapu 2500 funtów.

Dziś minister finansów ma ogłosić szczegóły dotyczące programu finansowania.

wtorek, 12 maja 2020 07:44
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Wszystkie dzieci powinny wrócić do szkół na co najmniej miesiąc. Klasy po 15 osób, rozłożone czasy zajęć i wysyłanie dzieci do innych placówek
  Czytaj następny artykuł:
Kto wróci do pracy jako pierwszy? Rząd opublikował najnowsze wytyczne i plan łagodzenia restrykcji