Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Wszystkie dzieci powinny wrócić do szkół na co najmniej miesiąc. Klasy po 15 osób, rozłożone czasy zajęć i wysyłanie dzieci do innych placówek
Wszystkie dzieci powinny wrócić do szkół na co najmniej miesiąc. Klasy po 15 osób, rozłożone czasy zajęć i wysyłanie dzieci do innych placówek

Rząd opublikował 50-stronicowy dokument zawierający szereg szczegółowych zaleceń dotyczących łagodzenia ograniczeń w Anglii.

Jak wynika z dokumentu, brytyjski rząd chce, aby wszystkie dzieci ze szkół podstawowych powróciły do szkoły, przed wakacjami, na co najmniej jeden miesiąc.

Może to się wiązać nawet, z tym że dzieci będą wysyłane do innych szkół niż zwykle, jeśli obecna szkoła nie będzie mogła zapewnić wytycznych przekazanych przez Ministerstwo Edukacji.


Według nich liczba uczniów w klasach powinna być ograniczona do 15, biurka powinny być rozmieszczone jak najdalej od siebie, a przestrzeń zewnętrzna powinna być wykorzystywana tak, jak podają nowe wytyczne rządu.

Wytyczne Ministerstwa Edukacji zalecają szkołom rozłożenie czasów przerw, a także czasów przywożenia i odbioru dzieci, aby zmniejszyć liczbę uczniów mogących się spotkać.

Szkoły powinny również rozważyć wprowadzenie ruchu jednokierunkowego i umieszczenie przegrody na środku korytarzy.

Wytyczne sugerują również, że żłobki i szkoły powinny usunąć miękkie meble i zabawki, które są trudne do czyszczenia - i starać się trzymać dzieci w tych samych małych grupach każdego dnia.


Szkoły, które nie mogą zapewnić nauczania w małych grupach, zostaną poproszone o omówienie z władzami lokalnymi opcji wysłania niektórych dzieci do pobliskich szkół.

Otwarcie szkół powinno nastąpić w drugiej fazie rządowego planu, która rozpocznie się najwcześniej 1 czerwca. Na początku do szkoły ma powrócić zerówka, pierwsza i szósta klasa.

Z planów rządu nie są zadowolone nauczycielskie związki zawodowe i dyrektorzy szkół, którzy nazwali je jako „lekkomyślne” i zagrozili strajkiem oraz odmową ponownego otwarcia szkół.

Ankieta przeprowadzona wczoraj przez Krajowy Związek Edukacji wykazała, że 85% nauczycieli sprzeciwia się planom premiera.

Dyrektorzy szkół ostrzegli, że niezależnie od oficjalnych instrukcji, mogą odmówić ponownego otwarcia, jeśli uznają, że jest to niebezpieczne.


Główną kwestią sporną między rządem a związkami zawodowymi były przepisy dotyczące środków ochrony osobistej dla nauczycieli. Oficjalne wytyczne nie zalecają się noszenia masek na twarz w szkołach lub innych placówkach edukacyjnych.

Według najnowszych wytycznych rodzice, którzy zdecydują się zatrzymać dzieci w domu, gdy szkoły zostaną ponownie otwarte, nie będą karani grzywną.

Jednak rodzice będą zachęcani do wysyłania dzieci - chyba że dziecko lub członek rodziny jest w grupie ryzyka.

wtorek, 12 maja 2020 08:39
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Ryanair zapowiada przywrócenie 40% lotów. Będą nowe procedury dla pasażerów
  Czytaj następny artykuł:
Dziś minister finansów ogłosi czy finansowanie pensji pracowników przebywających na „furlough” zostanie przedłużone