Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Ryanair zapowiada przywrócenie 40% lotów. Będą nowe procedury dla pasażerów
Ryanair zapowiada przywrócenie 40% lotów. Będą nowe procedury dla pasażerów

Irlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair poinformowały we wtorek, że zamierzają od 1 lipca wznowić 40 procent swych rozkładowych lotów - informuje Sky News.

Ryanair chce wykonywać 1 tys. lotów dziennie i odtworzyć 90 proc. siatki połączeń sprzed pandemii.


Tani irlandzki przewoźnik uzależnia jednak powrót do latania od zniesienia do tego czasu restrykcji w przestrzeni powietrznej przez rządy państw, a także od właściwego przygotowania lotnisk na powrót pasażerów w czasie pandemii koronawirusa SARS-Cov-2.

Szef Ryanair ogłosił, że na pokładach samolotów będą obowiązywać nowe reguły, które wpłyną na podniesienie reżimu sanitarnego. Ma to umożliwić dostosowanie się do nowej rzeczywistości.

Należą do nich ograniczenie liczby przewożonych bagaży rejestrowanych, odprawa online, zapisanie karty pokładowej w smartfonie, a także przechodzenie pomiaru temperatury na lotnisku i noszenie masek lub zakrywania nosa i ust przez cały czas podróży – w terminalu i na pokładzie samolotu.


W samolotach członkowie złóg pokładowych Ryanaira będą używali maseczek. Na pokładzie będą serwowane wyłącznie paczkowane przekąski i napoje, będzie można dokonywać tylko transakcji bezgotówkowych.

Ryanair ma też regularnie zachęcać pasażerów do mycia rąk i przypominać o obowiązku noszenia maseczek.

wtorek, 12 maja 2020 12:20
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Co trzeci zgon w Anglii i Walii ma związek z COVID-19
  Czytaj następny artykuł:
Wszystkie dzieci powinny wrócić do szkół na co najmniej miesiąc. Klasy po 15 osób, rozłożone czasy zajęć i wysyłanie dzieci do innych placówek