Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania 10-osobowe przyjęcia w ogrodzie lub grille. Rząd zezwoli na spotkania z rodziną i przyjaciółmi
10-osobowe przyjęcia w ogrodzie lub grille. Rząd zezwoli na spotkania z rodziną i przyjaciółmi

Boris Johnson opracowuje plany umożliwienia ponownych spotkań z rodziną i przyjaciółmi.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej premier ogłosił, kolejny etap planu "odmrażania" kraju i luzowania obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa.


Od pierwszego czerwca w Anglii mają zostać otwarte targi, rynki i salony samochodowe. Natomiast od 15 czerwca mają zostać otwarte pozostałe sklepy niesprzedające artykułów pierwszej potrzeby; domy handlowe i małe sklepy.

Według doniesień mediów teraz rząd pracuje nad propozycjami zezwolenia małych spotkań towarzyskich na zewnątrz, takich jak przyjęcia w ogrodzie lub grille.

Spotkania takie miałyby być ograniczone do maksymalnie 10 osób i miałyby by się odbywać na zasadzie tak zwanych „baniek społecznościowych”.


W praktyce oznacza to, że 10 osób mogłoby się ze sobą spotykać na przyjęciach w ogrodzie lub grillach, jednak nie powinny one się spotykać z innymi osobami.

Środek taki jest już stosowany w Nowej Zelandii, w której odnotowano jedynie 21 zgonów związanych z koronawirusem w porównaniu z 37 000 w Wielkiej Brytanii.

wtorek, 26 maja 2020 08:41
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
412 nowych zgonów. 37 460 ofiar śmiertelnych koronawirusa w UK
  Czytaj następny artykuł:
Johnson: Wszystkie sklepy mogą zostać otwarte od 15 czerwca