Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania 412 nowych zgonów. 37 460 ofiar śmiertelnych koronawirusa w UK
412 nowych zgonów. 37 460 ofiar śmiertelnych koronawirusa w UK

W ciągu ostatniej doby odnotowano kolejne 412 zgonów z powodu koronawirusa. Łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii w Wielkiej Brytanii wynosi 37 460.

Bilans obejmuje wszystkie nowo zarejestrowane zgony w ciągu 24 godzin między godz. 17 w poniedziałek a w godz. 17 we wtorek, w przypadku których testy potwierdziły obecność koronawirusa.

Dane opublikowane przez brytyjski rząd uwzględniają zarówno osoby, które zmarły podczas pobytu w szpitalu, jak i osoby zarażone koronawirusem, które zmarły w domu lub w domach opieki.


412 nowych zgonów to więcej niż w ciągu poprzednich trzech dni łącznie, ale tamte liczby dotyczyły weekendu i bank holiday.

Weekendy potwierdzanie koronawirusa jako przyczyny zgonów często odbywa się z opóźnieniem, a nieuwzględnione zgony są uzupełniane w statystykach w kolejnych dniach.

Brytyjskie ministerstwo zdrowia poinformowało również, że w ciągu ostatniej doby przeprowadzono ponad 117 tys. testów na obecność koronawirusa.

Od początku epidemii w Wielkiej Brytanii przeprowadzono prawie 3,8 mln testów na obecność koronawirusa. Łącznie wykryto 267 240 zakażeń, z czego 2 013 w ciągu ostatniej doby. To o dziewięć więcej niż w bilansie z wtorku, ale zarazem trzecia najniższa liczba od 25 marca.


Wielka Brytania znajduje się na drugim miejscu na świecie i na pierwszym w Europie pod względem zgonów na COVID-19, oraz na czwartym miejscu, jeśli chodzi o zakażenia – za Stanami Zjednoczonymi, Brazylią i Rosją.

Liczba osób zakażonych koronawirusem na świecie przekroczyła 5.7 miliona. Zmarło ponad 357 tys. osób.

Łącznie na świecie wyzdrowiało ponad 2.4 miliona osób, a w stanie krytycznym jest ponad 52 tys. osób.

czwartek, 28 maja 2020 08:34
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Tragiczny wypadek w Erdington. Pieszy walczy o życie, kierowca uciekł z miejsca wypadku
  Czytaj następny artykuł:
10-osobowe przyjęcia w ogrodzie lub grille. Rząd zezwoli na spotkania z rodziną i przyjaciółmi